"שהמשטרה תחפש את מי שעשה את זה": ברקע סימני השאלה שעולים מחקירת האירוע המזעזע, קרוביו של הנאשם באונס בת השבע באזור בנימין משוכנעים כי נפלה טעות בזיהוי. בתוך כך, הדיון בעניינו של הנאשם, מחמוד נאזי עבד אל חמיד קטוסה, נמצא בעיצומו בשעות אלה והוא סגור בפני התקשורת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פרקליטו של קטוסה סיפר כי מרשו פרץ בבכי במהלך הדיון ושאל: "מה עשיתם בכל הימים של הארכות המעצר אם עכשיו אתם רוצים לעשות השלמות חקירה?". מנגד, התביעה הצבאית ביקשה להאריך את מעצרו ב-10 ימים כדי לאפשר לחוקרים לסיים את מלאכתם.

"תפרו לו תיק", משוכנע אחיו של הנאשם, אנואר. "הוא עובד בבית הספר הזה שנים, ולא דיבר עם אף אחד מהילדים, רק עם המורה. הסתכלו על מצלמות האבטחה 35 ימים אחורה – ולא מצאו עליו שום דבר". לדברי האח, "הוא חזק, כי הוא יודע שהוא לא עשה כלום. אני מבקש מכל הישראלים שיעמדו לצדו, כדי שהמשטרה תחפש את מי שעשה את זה", הוסיף.

בנו של הנאשם משוכנע גם הוא בחפות אביו. "אני מאמין שהוא לא עשה כלום, ומבקש מכולם בישראל שיעמדו לצד אבא שלי", אמר. "אנחנו צריכים לראות את אבא בחוץ, לא בפנים".

באופן חריג, הפרקליטות הצבאית אסרה כליל על העיתונאים להגיע לאולם בו התקיים הדיון. לרוב, בדיונים בדלתיים סגורות כלי התקשורת נמצאים באולם עד תחילתו של הדיון.

השינויים בגרסאות

על אף שבכתב האישום נכתב כי "באחד הימים הוביל הנאשם את הילדה לבית באזור שהוא אוחז בידיה בכוח, גורם לנפילתה ואונס אותה בנסיבות מחמירות תוך שהיא בוכה וזועקת לעזרה", התפרסמה גרסה נוספת שבה תיארה תחילה הילדה נסיעה ברכב לבית שבו הותקפה מינית. שינויי הגרסאות של הילדה הגיוניים בשל גילה הצעיר, אולם דרך העברת הילדה ממקום למקום משמעותית: אם אכן הוסעה מבית הספר למקום התקיפה ולא נלקחה רגלית, הדבר עשוי להסביר מדוע איש לא הבחין בשניים, חרף העובדה שהנאשם בולט בנוף העיר החרדית והשניים עברו ברחוב ראשי.

סימני השאלה בפרשה 2
צילום: חדשות


סימני השאלה בפרשה 4
צילום: חדשות

לאחר שתחילה סיפרה הילדה כי הסיעו אותה ברכב, בעקבות שאלות נוספות של החוקרת, טענה כי למעשה נלקחה למקום ברגל. הגרסה השנייה היא זו שאימצו במשטרה ובפרקליטות, ובכתב האישום נכתב על כך בפירוש. אתמול הוחלט, בצעד חריג, לבצע השלמות חקירה נוספות בתיק. בעקבות כך, עורכי דינו של הנאשם הגישו בקשה לשחררו מייד מהכלא.

לטענתם, פתיחתה המחודשת של החקירה מעידה על מחסור חמור בראיות נגד הנאשם, ומכאן שלטענתם גם אי אפשר להמשיך להחזיקו בכלא. עורכי דינו אומרים כי הדיון וההחלטה שהתקבלה בסופו מעידים על התנהלות לקויה של המשטרה שגובלת לדבריהם בחוסר תום לב. קטוסה, פלסטיני בן 46 מכפר קדיס שליד רמאללה.

חשד למעשה מגונה בקטינה
אילוסטרציה | צילום: החדשות

היום, ועל רקע המידע החדש שהתקבל ומעלה אפשרות לכאורה שהנאשם קשור או מעורב במקרה נוסף, יתקיים אחר הצוהריים בבית המשפט הצבאי בעופר דיון בהארכת מעצרו של הנאשם. ההגנה תדרוש את לשחררו מיד, ואילו המדינה צפויה ככל הנראה לבקש לעצור אותו עד תום ההליכים חרף ההתפתחויות האחרונות וסימני השאלה.