האם בת השבע נלקחה ברגל או הוסעה? בעדותה לפני חוקרת ילדים, תיארה תחילה הילדה נסיעה ברכב לבית בו הותקפה מינית - אולם בהמשך, בעקבות שאלות נוספות של החוקרת, סיפרה כי למעשה נלקחה למקום ברגל. הגרסה השנייה היא זו שאימצו במשטרה ובפרקליטות, ובכתב האישום נכתב בפירוש: "באחד הימים הוביל הנאשם את הילדה לבית באזור שהוא אוחז בידיה בכוח, גורם לנפילתה ואונס אותה בנסיבות מחמירות תוך שהיא בוכה וזועקת לעזרה". היום (רביעי) יתקיים דיון נוסף בהארכת מעצר הנאשם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יש להדגיש ששינויי הגרסאות של הילדה הגיוניים בשל גילה הצעיר, אולם דרך העברת הילדה ממקום למקום משמעותי: אם אכן הוסעה מבית הספר למקום התקיפה ולא נלקחה רגלית, הדבר עשוי להסביר מדוע איש לא הבחין בשניים, חרף העובדה שהנאשם בולט בנוף העיר החרדית והשניים עברו ברחוב ראשי. 

אתמול הוחלט, בצעד חריג, לבצע השלמתו חקירה נוספות בתיק. בעקבות כך, עורכי דינו של הנאשם הגישו בקשה לשחרורו המיידי מהכלא. לטענתם, פתיחתה המחודשת של החקירה מעידה על מחסור חמור בראיות נגד הנאשם, ומכאן שלטענתם גם אי אפשר להמשיך להחזיקו בכלא. עורכי דינו אומרים כי הדיון וההחלטה שהתקבלה בסופו מעידים על התנהלות לקויה של המשטרה שגובלת לדבריהם בחוסר תום לב נגד מרשם, נאזי עבד אל חמיד קטוסה, פלסטיני בן 46 מכפר קדיס שליד רמאללה.

היום, ועל רקע המידע החדש שהתקבל ומעלה אפשרות לכאורה שהנאשם קשור או מעורב במקרה נוסף, יתקיים אחר הצהריים בבית המשפט הצבאי בעופר דיון בהארכת מעצרו של הנאשם. ההגנה תדרוש את שחרורו המיידי, בעוד שהמדינה צפויה ככל הנראה לבקש מעצר עד תום ההליכים חרף ההתפתחויות האחרונות וסימני השאלה.

בהודעה משותפת של המשטרה והצבא שפורסמה לאחר הדיון החריג נמסר כי הוחלט להעביר את האחריות לחקירת המקרה ליחידה המרכזית במחוז ש"י - וזאת על מנת לערוך השלמות חקירה נוספות: "ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות משותפת שנערכה הערב ביחס לתיק על ידי ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב גדי סיסו, והפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק. נוכח רגישות הענין שותפו בהתייעצות גם פרקליט המדינה וגורמים בכירים נוספים מפרקליטות המדינה".

השאלות הקשות שטרם נענו

סימני השאלה בפרשה 2
צילום: חדשות

גם עכשיו אין עדיין מסמך או קביעה חד-משמעית שמצביעה על כך שהילדה אכן נאנסה. בהקשר זה מתברר שלאחר המקרה, אמה לקחה אותה לבדיקה אצל רופאת משפחה, שזיהתה סימן לפגיעה כלשהי והמליצה לאם לנסוע לבית החולים הדסה עין כרם לרופא מומחה - אך משום מה האם נמנעה מלעשות זאת.

סימני השאלה בפרשה 1
צילום: חדשות

תמיהה נוספת נוגעת לחוות הדעת של חוקרת הילדים שקבעה כי הילדה לא יכולה לתאר ולזהות מי אנס אותה. אלא שבמשטרה אומרים מנגד, שכבר למחרת העדות אצל חוקרת הילדים, תוך כדי שיחה עם אחת המורות בבית הספר, זיהתה הילדה את הנאשם והצביעה עליו.

סימני השאלה בפרשה 4
צילום: חדשות

סימן שאלה נוסף שמעלה כתב האישום הועלה כבר אתמול: איך זה ייתכן שהנאשם גורר את הילדה בניגוד לרצונה במשך 10-12 דקות לאורך רחוב ראשי באמצע היום, ובלב היישוב - כשהיא בוכה לעיתים - ואיש לא מבחין בכך, מבית הספר עד הבית שבו היא נאנסה לכאורה?

סימני השאלה בפרשה 3
צילום: חדשות

"עלו על עץ שהם לא יכולים לרדת ממנו"

התהייה האחרונה היא אם ניתן לבסס כתב אישום על אונס אכזרי רק על סמך עדות אחת של ילדה בת שבע. למרות סימני השאלה, לא ניתן להתעלם מהעובדה שהנאשם נמצא דובר שקר בבדיקת פוליגרף שנעשתה לו ומהעובדה שהילדה זיהתה אותו פעמיים: פעם אחת בבית הספר ופעם שנייה במסדר הזיהוי בתמונות.

פרקליטו של קטוסה, עו"ד מונדר אבו אחמד, מסר בתגובה לפרסום על מידע חדש בחקירה והחשד של מרשו למעורבות באירוע אחר: "לא היה ולא נברא, זה תרגילים של השבכ והמשטרה על מנת לנפח את זה כי אין להם ראיות. הם עלו על עץ שהם לא יכולים לרדת ממנו ומחפשים דרך חדשה והצדקה לחקור את זה בימ"ר".