כדור יד (צילום: 123REF)
צילום: 123REF

שחקן כדוריד לשעבר של קבוצת מכבי ראשון לציון תבע את מאמן קבוצת הפועל ראשון לציון בהווה ושחקן העבר עידן מימון על כך שנתן לו אגרוף בכוונה ושבר לו את האף, במהלך משחק דרבי לפני מספר שנים. בית המשפט דחה את התביעה וקבע כי על השופטים "לא להיכנס לנעליהם של שופטי ספורט במשחקים רשמיים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בנימוקיו, בית המשפט דחה את תביעתו שחקן הכדוריד לשעבר וקבע כי אם מערכת המשפט תסכים לעסוק בסוגיות הללו, בית המשפט יוצף בתביעות. לדברי השופטת, קיים סיכון שהעיסוק המשפטי יטיל מורא על שחקנים במהלך משחק שמא ייתבעו על ביצוע עבירה. כמו כן נדחתה גם תביעת הנזיקין.

"מנקודת מבט מערכתית ומשיקולי מדיניות משפטית, אין זה מן הראוי והרצוי שאירוע שהתרחש במהלך משחק רשמי ושנכללה בו פגיעה שנמצאה והוגדרה על ידי שופט המשחק בזמן אמת כעבירה - יהווה אירוע שיש בו להקים עילת תביעה הראויה להתברר במסגרת תביעה נזיקית בבית משפט אזרחי", כתבה שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה בפסק דינה.

בית המשפט, בפסיקתו, קיבל את טענות עורכי הדין ניר גנאינסקי שרון עומסי ובר אליעזר ממשרד עורכי הדין מרקמן את טומשין, באי כוחו של השחקן ומאמן הכדוריד שנתבע, עידן מימון.

התביעה: מיימון הנחית אגרוף לפניו של שחקן היריב - בכוונה

מהתביעה עולה כי במשחק דרבי בין הפועל ומכבי ראשל"צ בכדוריד בשנת 2009, שחקן מכבי ניתר באוויר במטרה להבקיע שער ובמהלך האירוע נוצר מגע גופני בינו לבין מימון. השחקנים נפלו על הפרקט וכתוצאה מכך נחבט אחד מהם ושבר את אפו.

השחקן הנפגע טען כי המגע עם מימון היה מכוון וכי הוא הנחית אגרוף לפניו. מימון לעומתו טען כי במהלך החסימה וכחלק מממד הפיזיות המהווה חלק מן המשחק, נתקלו השניים ונפלו.

השחקן הנפגע טען כי בעקבות האירוע, הופסק החוזה שלו בקבוצת מכבי ראשון לציון, והוא נאלץ לפרוש ממשחק מקצועני. כמו כן הופסקה עבודתו במשרד רואי החשבון שבו עבד. באי כוחו של עידן מימון טענו כי מדובר בתביעה שאין לה 'אח ורע' במשפט הישראלי, וכי כל מטרתה הינה "נקמה".

לטענתם, משחק הכדוריד הינו משחק המאופיין במגע פיזי רב בין השחקנים וגורר, לא אחת, למרבה הצער, פציעות הנגרמות תוך כדי המשחק. עוד נטען כי שופט המשחק לא מצא לנכון להרחיק את מימון, מאחר שהיה מדובר בעבירה סטנדרטית.