קיר זכוכית
צילום: רויטרס, חדשות

התנגשה בקיר זכוכית - ותפוצה בעשות אלפי שקלים: ר', תושבת המרכז בשנות ה-60 לחייה, בילתה עם משפחתה בקניון ממילא בירושלים כשנפגעה מקיר זכוכית שלטענתה לא סומן. האישה תבעה את הנהלת הקניון ובהסכם פשרה הוסכם כי תפוצה ב-75 אלף שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחר תכנונים רבים ר' יצאה לטיול ארוך בירושלים יחד עם בני משפחתה. את ארוחת הצהריים אכלו בני המשפחה באחת המסעדות בקניון ממילא המוכר בעיר. לטענת האישה, לאחר הארוחה, בעת שיצאה מהמסעדה נפגעה מקיר זכוכית לא מסומן שהיה במקום.

לטענת ר', כתוצאה מעוצמת החבטה, ראשה נהדף לאחור בחוזקה ונגרמה לה חבלה מעל הגבה ובשפתיים. ר' טענה שחשה כאב חד ומידי בראש ובצוואר, כמו גם סחרחורת ולחץ באוזניים. היא פנתה מיד למוקד שטיפל בה וקבע שעברה זעזוע מוח.

מאז, ר' טוענת שלא הצליחה להתאושש מהמקרה ושהיא סובלת באופן קבוע ממיגרנות חזקות, מסחרחורות שמגיעות עד לכדי עילפון ומפגיעות חריפות בשיניים. בתביעה שהגישה נגד הנהלת הקניון טענה ר' שקיר הזכוכית מחוץ למסעדה לא היה מסומן ולכן לא ראתה אותו ומכאן קרתה התאונה.

עו
עו"ד אייל פייפר | צילום: עופר ריבק, חדשות

בהסכם הפשרה בין הנהלת הקניון לעורך דינה של ר', עו"ד אייל פייפר, הוחלט כי הנהלת הקניון תפצה את ר' בסכום של 75 אלף שקלים.

עו"ד אייל פייפר בא כוחה של התובעת: "למרות שהתובעת היא אישה מבוגרת, ובדרך כלל במקרים מסוג זה בתי המשפט נוטים לפסוק פיצויים נמוכים, במקרה זה בית המשפט נתן משקל רב לסבל שנגרם לה כתוצאה מפגיעת הראש במסעדה ולכן קבע פיצוי של 75 אלף שקלים. סכום גבוה שיספק הרתעה כנגד בעלי מתחמים אחרים שאינם שומרים על הוראות בטיחות ומזלזלים בציבור המבקרים בשטחם".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il