ירצה 5 שנות מאסר (צילום: מוטי קמחי, חדשות)
ירצה 5 שנות מאסר | צילום: מוטי קמחי, חדשות

התקדמות בתיק 512: במסגרת המשפט המתנהל נגד ראש ארגון הפשע ו-18 מאנשיו המואשמים ב-3 מעשי רצח ועסקאות סמים בינלאומיות - נחתמה היום (ראשון) עסקת טיעון בין הפרקליטות לעבריין מאיר אברג'יל וראש ארגון הפשע מוטי חסין, במסגרתה השניים ירצו תקופת מאסר של 5 שנים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בית המשפט גזר 8 וחצי שנות מאסר על העבריין מאיר אברג'יל שהפרקליטות כבר קבעה בעבר שהוא אינו מחולל פשיעה על כן הוא אינו ראש אירגון פשע. למרות גזר הדין אברג'יל ירצה 5 שנים לאחר שריצה 3וחצי שנים בארה"ב והן ינוקו מעונשו. בנוסף לעונש המאסר אברג'יל יישלם 2 וחצי מיליון שקל. ראש ארגון הפשע מוטי חסין ירצה את אותה התקופה. כתב האישום של חסין שונה - הוא הודה בקשירת קשר לביצוע חבלה חמורה וסעיף הרצח שלו נמחק.

חסין, יודה בקשירת קשר לחבלה חמורה (צילום: פלאש 90, חדשות)
חסין, יודה בקשירת קשר לחבלה חמורה | צילום: פלאש 90, חדשות

"אמרתי בתחילת הדרך, שהתיק הזה - שהחל בקול תרועה רמה - יסתיים בקול ענות חלושה, כפי שאכן ארע", אמר עו"ד רצון דרכי פרקליטו של מוטי חסין. "מכתב האישום המקורי לא נותר שריד ופליט, וגם הוא נחתם רק בשל כך שמוטי נתון במעצר בתיק זה, שממילא היה מסתיים בתום חמש שנים, כך שלא היה כל טעם או היגיון ליטול את הסיכון האפסי להרשעתו בסופו של הליך". 

הנאשם המרכזי בתיק 512 הוא אחיו של מאיר אברג'יל, יצחק, שבתחילת החודש פורסם כי הוא יסכים לרצות עונש מאסר של 30 שנים בתנאי שכל הנאשמים בפרשה יחתמו על הסכם וכעת הפרקליטות מנסה לגבש הסכמים עם יתר הנאשמים על מנת להביאו לדין.

יצחק אברג'יל (צילום: חדשות 2)
הנאשם המרכזי בפרשה, יצחק אברג'יל | צילום: חדשות 2

בתחילת החודש נרשמה התקדמות משמעותית במשא ומתן בין הפרקליטות לסניגורי הנאשמים בתיק 512 - כך נודע בשבוע שעבר ל"החדשות". זאת, בעקבות החלטתו של ראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל לרצות 30 שנות מאסר במסגרת הסדר טיעון.

אברג'יל ו-18 מאנשיו מואשמים במסגרת התיק בביצוע 3 מעשי רצח ועסקאות סמים בינלאומיות. אברג'יל מואשם גם בכך שהוא עומד בראש ארגון פשע רצחני. בין היתר הוא מואשם בניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין בדצמבר 2003 ברחוב יהודה הלוי בתל אביב, שנכשל וגבה את חייהם של נפתלי מגד, רחמים צרויה ומשה מזרחי, 3 אזרחים תמימים שנקלעו למקום.

הצדדים נמצאים בגישור ארוך אצל השופט גלעד נויטל בבית המשפט המחוזי בתל אביב. הצדדים דיווחו על המשא ומתן לבית המשפט. באחרונה דחה פרקליט המדינה שי ניצן את הצעת סנגוריו של אברג'יל, לפיה הוא ירצה 27 שנים בכלא.