מה הסכום שהייתה מוכנה להחזיר? נתניהו (צילום: פלאש 90 , ישראל סלם, חדשות)
כתב אישום יוגש נגד רעיית ראש הממשלה | צילום: פלאש 90 , ישראל סלם, חדשות

לאחר שבועות ארוכים של השערות והשהיות, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי להגיש השבוע כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בתיק המעונות. לפי טיוטת כתב האישום נגדה, נתניהו הזמינה למעון הרשמי בבלפור ארוחות בהיקף של יותר מ-350 אלף שקלים ממסעדות ושפים, תוך יצירת מצג שווא כי אין מבשלת במעון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפרקליטות העבירו בשבוע האחרון לעורכי דינה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו את העדויות החדשות בתיק. מדובר בעדויות של עד המדינה ניר חפץ, של היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה שלומית ברנע-פרגו ושל חשב במשרד ראש הממשלה בשם שטראוס.

בפרקליטות מרגישים בתקופה האחרונה שנתניהו ופרקליטיה משחקים על זמן, ואכן, הם פנו ליועץ המשפטי והתרעמו על כך שהחומר החדש לא הוצג בפניהם במהלך השימוע שנערך אצלו. לכן הם ביקשו השלמת טיעונים בכתב, שהושלמו במהלך השבוע החולף.

תביעת הדיבה של מני נפתלי

בבית המשפט בהרצליה מתנהלת תביעת דיבה על סך חצי מיליון שקל של מני נפתלי, אב הבית לשעבר בבית ראש הממשלה נגד ניר חפץ, עו"ד דוד שמרון, עו"ד יוסי כהן ואחרים שפעלו בשליחות נתניהו להשמיץ את מני נפתלי ולטהר את שמה של רעיית ראש הממשלה. היועמ"ש ביקש להקפיא את התביעה עד שתסתיים החקירה הפלילית בתיק המעונות, אך מאז ההקפאה פגה.

בעוד שבועיים אמור ניר חפץ להעיד בדיון. חפץ נתבע על דברים שאמר בשליחות נתניהו בפברואר 2015. "מני נפתלי, אדם שבבית המשפט יוכחו מידותיו והתנהגותו, בתוך הבית הזה ומחוצה לו", אמר אז חפץ. "הוא אחד הגורמים המרכזיים למה שהתרחש שם, כאב הבית, כמי שניהל בשנתיים האלו שבהן ההוצאות קפצו בצורה תלולה וירדו מיד לאחר שמני נפתלי עזב את הבית".

את הדברים הללו נתניהו הכתיב אישית לחפץ ושמרון בפטיו במעון הרשמי בבלפור. בפגישה נכחה גם רעיית ראש הממשלה ואלי גרונר, לימים מנכ"ל משרד ראש הממשלה, שמאז עזב את המשרד.

_OBJ

חפץ סבור שאין שום סיבה שישלם שקל אחד מכיסו עבור משפחת נתניהו. עד המדינה בינתיים שכר את שירותיו של עורך הדין הבכיר אלי זוהר, והשניים מתכוונים להגיש "הודעת צד ג'" לראש הממשלה נתניהו שיבוא להעיד בתביעה האזרחית.