יניב קקון (צילום: חדשות)
יניב קקון | צילום: חדשות

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (שני) שבע שנות מאסר על יניב קקון, המורה לריקוד מכרמיאל שהשתתף בעבר בתכנית "רוקדים עם כוכבים". קקון הודה והורשע בשורת עבירות מין והסדר הטיעון שנחתם עמו לא כלל הסכמה על העונש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קקון הורשע במספר עבירות של אינוס קטינה, מספר עבירות של מעשה סדום בקטינה שטרם מלאו לה 16, מעשה סדום בקטינה שלא בהסכמתה וכן במספר עבירות של מעשה מגונה בקטינה ללא הסכמתה. בנוסף הורשע בניסיון למעשה סדום תוך ניצול יחסי תלות ובמעשה מגונה תוך ניצול יחסי תלות.

המעשים בוצעו בסוף שנת 2016 בחודשים אוקטובר-דצמבר במספר הזדמנויות. בשני המקרים המיוחסים לו מדובר היה בתלמידות שלו שאותן לימד בסטודיו שלו.

לאחר שנשקלו כל הטענות החליטו השופטים לגזור על קקון שבע שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי וכן פיצוי של 80 אלף שקלים לשתי המתלוננות. השופטים ציינו כי הקטינות יוכלו לתבוע גם באופן אזרחי.

השופטת נאות פרי אמרה למתלוננות: "אתן שורדות ולא קורבנות, תמשיכו לרקוד זו השפה שלכן", והוסיפה כי "מדובר בניצול חמור ובפגיעות חמורות בקטינים". השופט אברהם אליקים אמר: "הנאשם במעשיו הבזויים פגע קשות במתלוננות, ריבוי העבירות מצדיק ענישה חמורה מאוד".

עידית רייכרט, פרקליטו של קקון מסרה בתגובה כי "בית המשפט בגזר דינו היום דחה את בקשת המאשימה להחמיר עם הנאשם ולהטיל עליו עונש מאסר דו ספרתי ומצא כי יש להתחשב בנטילת האחריות המלאה, בהליך השיקום שנרתם אליו הנאשם, בהבעת החרטה ובהמלצות גורמי הטיפול השונים". עוד הוסיפה: "העונש שהוטל על מרשי קשה לעיכול ודאי למי שזו מעידתו הראשונה, אולם יכול היה להיות חמור פי כמה לו הייתה מתקבלת כאמור עמדת המאשימה".

"עם זאת צר לנו כי הדרך השיקומית הארוכה והכנה שעבר הנאשם לא זכתה למלוא המשקל הראוי והמכובד שלפי דעתנו היה נכון לסטות ממדיניות הענישה במקרה מיוחד זה", ציינה רייכרט. "לכן ובשל כל הנסיבות המקלות המפורטות בגזר הדין בהחלט נגיש ערעור".