זירת הרצח בתל אביב (צילום: דוברות המשטרה)
זירת הרצח בתל אביב | צילום: דוברות המשטרה

"הורג אותך, הורג אותך, הורג אותך..." - הקלטה שנמצאה במכשיר הנייד של אליזבת קרדונה (52), שנדקרה למוות בידי בן זוגה לשעבר חורחה מרטינס מריו (58), לפני כשלושה שבועות בתל אביב, תיעדה את רגעי האימה האחרונים שלה לפני שנרצחה. היום (שישי) הוגש כתב אישום נגד מריו בגין רצח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי כתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז ת"א לבית המשפט המחוזי בעיר, הנאשם והמנוחה היו בני זוג במשך מספר שנים עד שנפרדו בסמוך לחודש נובמבר 2017. בתקופה זו התגוררו השניים יחד בתל-אביב, ולקחו חלק בניהולו של בר-מסעדה ברחוב שלמה.

מרטינס מריו וקרדונה המשיכו לעבוד יחד בעסק גם לאחר שנפרדו. בתקופה שלאחר פרידתם, התגלע ביניהם סכסוך הנוגע, בין היתר, לחלוקת הרכוש ביניהם ולקשר של המנוחה עם אנשים אחרים. במספר הזדמנויות במועדים שונים, לפי כתב האישום, איים הנאשם על המנוחה כי ירצח אותה.

הרצח הרכזרי הוקלט בנייד (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
הרצח הרכזרי הוקלט בנייד | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

בסוף החודש שעבר "גמלה בלבו של הנאשם החלטה להמית את המנוחה", לשון כתב האישום, וכדי להוציא את תכניתו אל הפועל, הוא הגיע אל העסק סמוך לשעה 15:45, התקשר אל קרדונה וביקש ממנה להגיע למקום.

מרטינס מריו ניתק את מצלמות האבטחה בעסק, על מנת שמעשה הרצח המתוכנן לא יתועד. קרדונה נעתרה לבקשתו והגיעה אל העסק. כשנפגשו, פרץ ביניהם ויכוח, שבמהלכו לקחה המנוחה את הטלפון הסלולרי של הנאשם ויצאה מן העסק. כ-10 דקות לאחר מכן, שבה קרדונה לעסק ומרטינס מריו דרש ממנה להחזיר לו את הטלפון הסלולרי.

בכתב האישום נטען כי משסירבה, נטל הנאשם סכין לחיתוך בשר בעלת להב של למעלה מ-20 ס"מ, ניגש אל המנוחה והחל לדקור אותה. "המנוחה, שניסתה להגן על עצמה, הכתה את הנאשם בראשו במפתחות שהיו בידה", מתואר בכתב האישום. "הנאשם הפיל את המנוחה לארץ והמשיך לדקור אותה בכל חלקי גופה תוך שהוא צועק לעברה: 'הורג אותך, הורג אותך, הורג אותך', ומתעלם מזעקותיה. הנאשם דקר את המנוחה 8 פעמים באמצעות הסכין ובשל כך נגרם מותה".

בבקשת המעצר כתבה התובעת עו"ד רוזי כבאז כי "המשיב רצח את המנוחה בדם קר. המשיב תכנן לרצוח את המנוחה, ולשם כך קבע להיפגש עמה במקום, וניתק את מצלמות האבטחה, כדי שלא יקלטו את מעשיו. המשיב דקר את המנוחה באכזריות. ההקלטה שנמצאה בפלאפון של המנוחה מתעדת את הרצח האכזרי, ואת רגעי האימה האחרונים של חייה של המנוחה, הזועקת לעזרה. הקלטה מצמררת זו, מהווה יתד של ברזל בדבר מסוכנות המשיב".