גננת מחיפה הגישה תביעה בסך מיליון שקלים נגד קבוצת הורים שלטענתה עשו לה שיימינג בפייסבוק על רקע טענות להתנהלות שלה שסיכנה את חיי הילדים. הבוקר (שלישי) החלו הדיונים בפרשה בבית משפט השלום בחיפה, במקביל להפגנות המתקיימות ברחבי הארץ בדרישה להגביר את הפיקוח בגנים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מ', שארבעה מילדיו התחנכו בגן המדובר בתקופות שונות, הסביר בריאיון ל"מהדורה ראשונה" את הסיבות להוצאת ילדיו מהגן. "אנחנו קבוצת הורים שהסתבר לנו שהגננת הייתה מסיעה את הילדים שלנו מהגן לצהרון באופן שמסכן את חייהם. היו יותר ילדים ממה שהרכב אמור להכיל - במקום שישה ילדים ברכב משפחתי היו שבעה".

האב הוסיף: "החלטנו להתעמת איתה ובסופו של דבר החלטנו שלמעשה אנחנו מוציאים את הילדים מהגן. מבחינתנו הנושא נחתם ונסגר אבל ברגע שקבוצה גדולה של ילדים עוזבת, הדבר עשה רעש באזור המגורים והתחילו להגיע אלינו עוד ידיעות. עוד גילינו שהסייעת בגן סייעה ברצח, ריצתה עונש מאסר שמונה שנים ובלי שום בעיה היא פשוט נכנסה לגן ילדים. לאחר שגילינו הכל כתבנו פוסט אבל הוא נכתב בלי לרמז על אותו בית עסק או על הבעלים שלו"

עורך הדין מועלם מרואן, המייצג את הגננת, הגיב לדברים: "מדובר בגננת, הבעלים של גן ילדים, אשר תובעת מיליון שקלים מהורים שהכפישו את שמה בפייסבוק באמצעות פוסט. היום פוסטים יכולים להיות לא מדויקים, אפילו זדוניים, עם כל מיני תיאורים בלתי רצויים, דבר שבהחלט הוא מכת מדינה ויכול להביא להרס של חיים שלמים, הרס של שמו הטוב של האדם בקהילייה ושל עסקו. על מנת לאזן את התמונה צריך תמיד לתת לבית המשפט לסיים את מלאכתו".