ניסני בבית המשפט, ארכיון (צילום: חדשות 2)
ניסני, ארכיון | צילום: חדשות 2

ספיר ניסני, העיתונאית ששפכה שמן רותח על אמה, הודתה במסגרת הסדר טיעון בגרימת חבלה ברשלנות לאמה, אך לא הודתה בקשר הסיבתי ובכך ששפיכת השמן היא זו שגרמה למותה של אמה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ניסני תנסה להוכיח באמצעות עדות מומחים לגבי הקשר הסיבתי ובית המשפט יצטרך להכריע אם ביצעה עבירה של גרימת מוות ברשלנות כעמדת התביעה או גרימת חבלה ברשלנות בהתאם לעמדתה של הנאשמת.

ניסני נעצרה בסוף חודש אפריל 2016 בחשד כי שפכה על אמה שמן רותח בעת ששכבה במיטתה. האם מתה מפצעיה בבית החולים ובחודש יוני האחרון הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד ניסני, בגין גרימת מוות ברשלנות.

ספיר ניסני נחשדה תחילה כי שפכה על אמה את השמן בזדון במטרה להביא למותה, אך לבסוף הוגש כתב האישום בגין גרימת מוות ברשלנות. בפרקליטות טענו כי בחינת הראיות העלתה כי "אין תשתית ראייתית מספקת להוכחת פגיעה מכוונת".

על פי כתב האישום שהגיש עו"ד רועי רייס, בין הנאשמת ואמה שהתגוררו יחדיו היו ויכוחים חוזרים בנושא ניקיון הבית, ובין היתר טענה האם כי הנאשמת מותירה את אזור המטבח מלוכלך לאחר שבישלה, לרבות בתבלינים שונים. בשל כך הרחיקה האם מהנאשמת את כל התבלינים ונעלה אותם בחדר הארונות שבחדר השינה שלה.

עוד עולה מכתב האישום כי ביום 21.4.16, בסביבות השעה 01:10 נשכבה האם לישון בחדר השינה, אז ניגשה ניסני למטבח וביקשה להכין תבשיל. היא שפכה כליטר שמן לתוך סיר, אותו חיממה לטמפרטורה גבוהה ומכיוון שרצתה להוסיף לתבשיל מלח, החליטה להתגנב לחדר השינה ולקחת את המפתח לחדר הארונות שם נמצא המלח.

על פי הנאשמת, היא חשבה שיש להקפיד על ערבוב מתמיד של השמן לשמירה על ערכו התזונתי של התבשיל ולכן החליטה לקחת עמה את הסיר לחדר השינה של האם. לטענתה, בשלב זה התקשר אליה בן זוגה לשעבר, לאחר חודשים של נתק בין השניים, שיחה שגרמה לה לסערת רגשות ולהיסח דעת.

ניסני נכנסה אל חדר השינה כשהיא אוחזת בסיר הרותח בצורה לא יציבה ונמנעה מהדלקת האור בחדר על מנת לא להעיר את אמה. לאחר שלא הבחינה בשואב אבק שהיה מונח על הרצפה, מעדה לכיוון המיטה ואיבדה אחיזה בסיר, כשחלק ניכר מהשמן שבו נשפך ישירות על פלג גופה העליון האם. כתוצאה מכך, נגרמו לאמה כוויות קשות.