צפו: כיצד ניצל גד סדבון ממוות
שופט הכדורעף ברק נגר | צילום:

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (שני) 12 שנות מאסר על שופט הכדורעף ברק נגר שתכנן לרצוח ולבתר את חברו, שופט כדורעף אחר, לאחר שזה קיבל תפקיד בטורניר בינלאומי יוקרתי. נגר, בן 33 ממודיעין, הורשע בניסיון רצח ושיבוש הליכי משפט. כמו כן, נגר הורשע בגרימת נזק לבעלי חיים לאחר שרצח חתול וכלב בניסיון להתאמן לקראת ביצוע המעשים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי כתב האישום בו הורשע, נגר הזמין את עמיתו למקצוע לדירה בה שהה, סימם אותו וכשזה נרדם - דקר אותו בצווארו 3 פעמים. באורח נס, הצליח הקורבן להתגבר על נגר ולהימלט מהדירה כשהוא שותת דם. לפי גזר הדין של בית המשפט, שופט הכדורעף ישלם 180 אלף שקלים לעמיתו ועוד עשרת אלפים שקלים לבעלי החתול.

נגר נעצר בעבר בחשד לעבירות רכוש שונות, אך בבדיקות פסיכיאטריות שנעשו לו אז נמצא שאינו כשיר לעמוד לדין. הפעם קבעו בבית החולים כי למרות מחלת הנפש הקשה ממנה הוא סובל, נגר מצליח להבדיל בין טוב לרע וכי מצבו הנפשי מאפשר העמדתו לדין.

בגזר הדין קבע בית המשפט כי: "העבירות בהן הורשע הנאשם, מחייבות ענישה מחמירה שיהא בה כדי להעביר מסר עונשי, נוקב וחד משמעי, לפיו כל הנוטל חלק בעבירות אלה ימצא עצמו מאחורי סורג ובריח, לתקופה ממושכת".

מפרקליטות מחוז ת"א נמסר כי: "הנאשם פעל במניפולטיביות וביצע את מעשיו תוך תכנון מוקדם מוקפד, תוך שהפגין קור רוח בעודו נוקט בפעולות שמטרתן לשלול את כושר ההתנגדות של המתלונן בניסיון להמיתו. כחלק מתכנון העבירות הנאשם אף המית באכזריות, תוך גרימת סבל, חתול וגורת כלבים. בית המשפט קבע כי הנאשם הבין ושלט במעשיו, ומשכך, לצד התחשבות בנסיבותיו האישיות, ובין היתר במחלה ממנה הוא סובל, גזר עליו עונש של מאסר בפועל המשקף את חומרת מעשיו"."החליט לרצוח אחרי שהפסיד עבודה"

על פי כתב האישום, נגר הזמין את חברו גל סדבון, בנו של הניצב לשעבר יוסי סדבון, אותו הוא מכיר עקב היותם שופטים באיגוד הכדורעף הישראלי, לדירתו בתל אביב. על פי האישומים, נגר תכנן לבצע את המעשה לאחר שסדבון זכה בתפקיד של שופט בתחרות בינלאומית באירופה - תפקיד עליו התמודד גם נגר והפסיד.

על רקע בחירת סדבון לתפקיד, גמלה בלבו של נגר החלטה לתלות את סדבון על מתלה של נדנדה המותקן בתקרת הדירה באמצעות חבל. נגר תכנן גם לבתר את גופת המתלונן לאחר שיגרום למותו ולהעלימה. מהאישום עולה כי נגר הזמין את חברו לדירתו ואמר לו כי הוא רוצה לשוחח עמו ולצאת לבלות. לאחר שסדבון הגיע לדירה, הוא הציע לו לשתות אלכוהול. הוא הסכים ובתגובה נגר אמר לו כי "החוק" בדירה הינו שתיית אלכוהול בכל רבע שעה.

נגר הגיש לסדבון מספר רב של כוסות אלכוהול בכל 15 דקות בערך. מבלי שהבחין בכך, הוא המיס כ-29 כדורי קלונקס וכדור נוקטורנו אחד וערבב חלק מהם בתוך כוסות המשקה. לפי כתב האישום, נגר עשה זאת כדי לפגוע בפיכחונו של סדבון, לשלול את כושר התנגדותו ולהקל על ביצוע התכנית להמיתו.

לאחר שתיה מרובה של אלכוהול ושסדבון כבר חש מעורפל ועייף, הוא נשכב על המיטה בדירה. אז, נגר פרס שקיות אשפה על רצפת הדירה, במטרה להניח עליהן את גופתו לאחר שיירצח אותו. אחר כך, הפשיט את סדבון מבגדיו, בעוד הוא מתעורר לסירוגין משנתו והבחין במעשיו, אולם לא היה בכוחו להגיב או להתנגד.

כשהבחין נגר כי שינת סדבון קלה, גמלה בליבו החלטה לסטות מהתכנית להמיתו באופן שיגרום למותו של המתלונן באמצעות חיתוך צווארו ולא באמצעות תלייה. לשם ביצוע תכניתו החלופית, קשר הנאשם את רגלי חברו באמצעות חבל, אחז בסכין יפנית והתיישב על בטנו.

כתוצאה ממעשיו של נגר, התעורר סדבון משנתו ושאל אותו לפשר מעשיו. בתגובה, השליך נגר את הסכין אל מעבר למיטה, במטרה להסתירה והשיב לו כי הוא רוצה לנשקו, אולם סדבון סירב. לאחר מכן, הוא נרדם שוב ונגר דקר אותו מספר פעמים לאורך צווארו משמאל באמצעות סכין יפנית וחנק אותו בשתי ידיו.

נמלט לרחוב כשהוא עירום ומדמם

כתוצאה מהחניקה, התעורר סדבון המבוהל משנתו, נאבק בנגר, ביקש ממנו לחדול ממעשיו ואמר כי הוא לא מצליח לנשום. נגר המשיך לחנוק את סדבון ולהיאבק עמו, חבט את ראשו ברצפה והלם באמצעות אגרופו בפניו. בהמשך הצליח סדבון להלום בראשו של נגר ונמלט מהדירה בעודו עירום ומדמם. עוברי אורח שהבחינו בו ברחוב הזמינו למקום את כוחות ההצלה.

בהמשך, נטען בכתב האישום כי נגר שיבש מהלכי משפט בכך שניגב באמצעות מגב את כתמי דמו של סדבון מהרצפה ושטף את ידיו. בנוסף, העלים ראיות בכך שנטל את ארנקו, הטלפון הנייד שלו ומפתחות רכבו - ועזב את הדירה. נגר אף השליך את הטלפון הנייד ומפתחות רכבו של חברו לים ואת ארנקו השליך לביוב. נגר נאשם בניסיון רצח, שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה, פציעה בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט והיזק לבעל חיים.