זירת הרצח (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
בר קפרא ז"ל על רקע הכרם | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע הבוקר (שני) את עלאא עאצי בהריגת החקלאי דוד בר קפרא ז"ל לפני שנתיים במושב פדיה שבשפלה. כתב האישום שהוגש נגדו ונגד קרוב משפחתו, מוג'האד עאצי ייחס להם עבירת רצח, כך שהרשעתו חמורה פחות באופן משמעותי. משפטו של מוג'האד עודנו מתקיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כתב האישום שהוגש נגד השניים גולל את הסיבות והמניעים שהביאו למותו של בר קפרא ז"ל. על פי המתואר בו, מוג'האד עבד בכרם שבבעלותו של בר קפרא, וטען בפני עלאא כי הוא חייב לו כסף על עבודתו.

ב-24 ביוני 2015 בשעות הבוקר התקרבו השניים לעבר הכרם, הבחינו במנוח מבצע עסקה למכירת ענבים וסברו כי קיבל עליה כסף באותו הזמן. בנסיבות אלו החליטו השניים לשדוד את החקלאי.

בשלב זה התקרבו אליו השניים ומוג'האד דרש ממנו את הכסף שלטענתו הגיע לו. בתגובה צעק בר קפרא "גנבים", ומוג'האד חסם את פיו בפיסת בד והכה אותו יחד עם עלאא במקל שהיה על הרצפה.

כתב האישום גרס כי הם הכו את החקלאי בעוצמה בראשו ובכל חלקי גופו עד לקריסתו. במקביל שפך מוג'האד על החקלאי חומר הדברה שהיה במקום, והוא איבד את הכרתו באופן מוחלט. המורשע וקרובו חיפשו בכיסיו כסף אך מצאו צרור מפתחות בלבד. בשל כך נמלטו מהמקום ומאוחר יותר נקבע מותו של החקלאי.

מהפרקליטות נמסר בתגובה להרשעה המתונה כי שם "ילמדו את הכרעת בית המשפט לעומקה". לדבריה, כתב האישום התבסס על עשות השותף וכן על עדותם של שני עדי ראייה שהיו נוכחים בחלק מן האירוע. "במהלך ניהול ההליך עלו קשיים ראייתיים להוכחת מעורבותו של הנאשם בביצוע חלק מן העבירות, אולם הפרקליטות סברה כי קיימות די ראיות להרשעת הנאשם בעבירת הרצח", נמסר.