כלי הנשק בעזרתו הרג את אביו החורג (צילום: דוברות המשטרה)
כלי הנשק בעזרתו הרג את אביו החורג | צילום: דוברות המשטרה

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (שישי) כנגד יבגני סמרסקי בן ה-27 כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים בגין הריגת אביו החורג, יורי כושר בן ה-53. מהחקירה עלה כי הרקע למקרה הינו ריב שהתפתח בין הקורבן לנאשם ככל הנראה לגבי עוצמת המוזיקה שהושמעה על ידי המנוח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הקורבן, הנאשם ואמו של הנאשם חגגו את יום האישה ושתו יחד כשבשלב מסוים הבן החליט כי הוא הולך לחדרו. בהמשך הערב התפתח ריב בין הנאשם לקורבן ככל הנראה בגלל עוצמת המוזיקה שהושמעה על ידי המנוח. הם החלו להתעמת בזמן שכושר ז"ל אוחז בידו סכין.

הסכין שהאב החורג אחז במהלך הריב (צילום: דוברות המשטרה)
הסכין שהאב החורג אחז במהלך הריב | צילום: דוברות המשטרה

במהלך הריב הנאשם שלף את החרב שנתפסה בחדרו שאורך להבה 36.6 סנטימטר ותקף את המנוח, בשלב מסוים דקר סמרסקי את כושר שתי דקירות באזור החזה שהובילו למותו, על גבי גופתו נמצאו סימני חבלה רבים וכן חתכים רבים נוספים ולנאשם נגרם פצע באזור השפתיים במסגרת הריב. הנאשם שהבחין בדם הרב שניגר מהמנוח ביקש מאמו להזמין אמבולנס ובמקביל ניסה בכוחות עצמו לעצור את הדם אך ללא הצלחה.

לפני כחודש התקבלה במשטרה תלונה על אדם בן 53 שסובל מפצעי דקירה השוטרים הגיעו לזירה והחלו באיסוף הממצאים במקביל, בבית החולים רמב"ם בחיפה הידרדר מצבו של כושר והרופאים נאלצו לקבוע את מותו.

במהלך החיפוש בדירה הנאשם הוביל את החוקרים למטבח ומציג להם סכין מטבח שטופה ועליה טיפות מים. לאחר מכן החוקרים מוצאים שתי חרבות בחדרו של הנאשם כשאחת מהן שבורה. עוד עלה מהחקירה כי האב והבן נהגו לשתות יחד אלכוהול ולעיתים קרובות היו מתפתחים ביניהם ריבים המגיעים לכדי צעקות ואלימות.

 "מדובר בבחור צעיר בן 24 נטול הרשעות קודמות נשוי אשתו בחודש השישי להיריונה", נמסר מעורכות הדין שמייצגות את הנאשם. "לאורך כל הדרך טען הנאשם להגנה עצמית ופירט איך במשך תקופה ארוכה המנוח היה שותה לשוכרה ומתעלל בו ובאמו", הוסיפו.

בהכנת הידיעה השתתף פוראת נסאר