נכדו של חבר כנסת מכהן ניסה להבריח קוקאין לישראל, תפיסת הסמים בנתב"ג תועדה במצלמות: כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד נכדו של חבר הכנסת מנחם אליעזר מוזס (יהדות התורה) לאחר שנעצר כשניסה להבריח סמים. בחיפוש בתיקיו נמצאו חמישה ק"ג של קוקאין ועוד ארבעה ליטרים של קוקאין נוזלי. הצעיר, תושב ירושלים בן 23, אף הסתיר שתי מנות סם במשקל מספר גרמים בתוך תפילין שנשא בנפרד ממזוודתו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הסמים הוברחו בדופן כפולה של מזוודתו של הצעיר וכן בתוך בקבוקי יין - בהם הוסתר הסם הנוזלי. בסרטון ששיחררה המשטרה נראה רגע תפיסת הסמים בנמל התעופה, ששוויים מוערך במיליוני שקלים.

מחקירת המשטרה עולה כי במהלך אפריל הוצע לצעיר לטוס לבלגיה במטרה לייבא ארצה את הסם, בתמורה לתשלום של 4,000 שקלים. הנאשם קיבל את מחצית התשלום טרם הנסיעה, ואת המחצית השנייה עתיד היה לקבל לאחר מסירת הסמים. מכתב האישום עולה כי את הסמים עצמם קיבל בזמן שהות במלון בעיר אנטוורפן במדינה, לאחר שנאמר לו לרדת לרחוב - אז נמסרה לו המזוודה שבה הוסתר הקוקאין.

הצעיר מואשם בייבוא סם מסוכן ובהחזקת סם מסוכן לצריכה עצמית. עם נחיתתו בישראל נעצר, ומעצרו הוארך מספר פעמים עד להגשת כתב האישום. הפרקליטות ביקשה היום להאריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו.

עו"ד ליה פלוס מסרה בתגובה בשם משפחת מוזס: "משפחת מוזס הוכתה בתדהמה עם היוודע דבר מעצרו של בן המשפחה. אין ספק שמדובר בימים של שבר משפחתי גדול אולם משפחת מוזס היא משפחה חזקה, מאמינה ומאוחדות הפועלת למטרה משותפת ויחידה והיא הוכחת חפותו. חשוב לעשות הפרדה מוחלטת בין המשפחה עצמה שהיא משפחה מכובדת, ערכית ומלאת נתינה ותרומה למדינת ישראל לבין הארוע הנקודתי שאיננו מאפיין את אורח חיי המשפחה וככל שיתבהרו נסיבות הארוע, חומר הראיות ילמד כראוי וכלל טענות ההגנה יועלו, יובהר שגם הוא נפל קורבן לתמימותו שלו".

גיא פלג השתתף בהכנת הידיעה.