17 שנה בכלא. סקיבנקו
אינה סקיבנקו, הסייעת הנאשמת | צילום: חדשות

הותר לפרסום שמה של הסייעת שנאשמת בגרימת מותה של תינוקת בפעוטון בפתח תקווה: אינה סקיבנקו, בת 23 מאוקראינה, היא הסייעת שעל פי החשד טלטלה תינוקות באוויר וחנקה למוות את יסמין וינטה בת השנה וחודשיים. סקיבנקו נעצרה לאחר שתועדה יושבת על גופה של וינטה במהלך שהותה במקום מואשמת בהריגה ובהתעללות בקטין חסר ישע.

לקריאת כתב האישום המלא נגד הסייעת

לקריאת בקשת מעצר הסייעת עד תום ההליכים

כפי שפורסם אמש (ראשון) במהדורה המרכזית על ידי גיא פלג, כתב האישום שהוגש נגדה על ידי פרקליטות מחוז מרכז מייחס לה גם עבירות של התעללות בתינוקות אחרים. בפרקליטות אף בוחנים הגשת כתב אישום נגד הגננת ונגד סייעת נוספת במקום. כתב האישום הקשה מגולל את מעשיה כפי שתועדו במצלמות במקום: הסייעת עבדה בגן "מאשה והדב" בפתח תקווה בין השנים 2018-2016, ובמהלך עבודתה טיפלה בקבוצת תינוקות בני 3 חודשים עד שנה וחצי.

בהזדמנויות רבות התעללה הנאשמת בתינוקות כדבר שבשגרה, כך נטען, בכך שאחזה בהם בכוח בזרוע, טלטלה אותם באוויר, בעטה בהם, הטיחה אותם בחוזקה אל הרצפה וגררה אותם בכוח. כמו כן הניחה הנאשמת שמיכות על ראשם וגופם של התינוקות בגן תוך שהיא מקשה עליהם לזוז ולנשום.

התינוקת יסמין וינטה ז
התינוקת יסמין וינטה | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

היום שבו נהרגה יסמין וינטה ז"ל היה ב-16.5. בשעות הצהריים אחזה הסייעת בזרועה, הניפה אותה באוויר תוך שהיא טלטלה אותה והטיחה את גופה על מזרון ברצפת הגן לצד תינוק נוסף. "התינוק שכב על בטנו כשראשו לכיוון הקיר, בעוד שהתינוקת שכבה על בטנה בכיוון הנגדי לו כשראשה לצד רגליו של התינוק ופניהם של התינוקות פונים מטה למזרון", נכתב.

"הנאשמת נשכבה לצד התינוקת, כיסתה את ראשם וגופם בשמיכה עבה, משכה אותם לכיוונה כשהם מכוסים, הידקה את השמיכה סביבם ונשענה עליהם עם פלג גופה העליון תוך שהיא עסוקה במכשיר הטלפון הנייד שלה".

"צפתה בטלפון בזמן שהתינוקת פרפרה למוות"

בשלב זה החלו התינוקות לנוע מתחת לשמיכה והסייעת הידקה את אחיזתה בהם, הצמידה אותם לגופה והניחה עליהם גם את ראשה. "התינוקת ניסתה להתרומם ולהשתחרר מאחיזתה של הנאשמת, אך היא תפסה אותה, קרבה אותה אל גופה והידקה את אחיזתה בה שוב ושוב".

הגן לאחר ששונה שמו
הגן לאחר ששונה שמו | צילום: נויה בר-און, חדשות

כשוינטה ניסתה להוציא את ראשה מתחת לשמיכה תפסה אותה הסייעת בזרוע, משכה אותה בחוזקה והטיחה אותה שוב אל המזרון. בהמשך עטפה וכרכה את השמיכה סביב ראשה ופלג גופה העליון מבלי להשאיר לה כל פתח לנשימה.

"הנאשמת אחזה בשני התינוקות מבעד לשמיכה, הידקה את תפיסתה בהם ונשכבה עם כל פלג גופה העליון על ראשה וצווארה של התינוקת ועל גופו של התינוק. המעשה נמשך כעשר דקות בעוד שהתינוקת מפרפרת ברגליה. בזמן הזה ישבה הסייעת לצפות בטלפון הנייד שלה כשאוזניות באוזניה.

הסייעת בדיון בבית המשפט
הסייעת בדיון בבית המשפט | צילום: החדשות

רק לאחר כעשר דקות התרוממה הסייעת מעליהם. בשלב שבו הרימה את השמיכה נשמט ראשה של התינוקת ברפיון אל המזרון והנאשמת הבחינה כי התינוקת אינה מגיבה. בשלב זה היא כיסתה שוב את ראשה בשמיכה ושבה לעיסוקיה בטלפון. כך קרה שהתינוקת נשארה מכוסה בשמיכה על גופה וראשה במשך כשעה וחמישים דקות. סמוך לשעה 16:00 נמצאה וינטה ללא רוח חיים על ידי סייעת אחרת.

על רקע ההאשמות הכבדות נגדה, ונוכח העדויות החד משמעיות הכוללות סרטונים ממצלמות האבטחה, עדויות הורים ועוד, הגישה הפרקליטות בקשה לעצור את הסייעת עד לתום ההליכים נגדה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו