חודשים לאחר הרשעתו, גזר הבוקר (שלישי) בית המשפט 22.5 שנות מאסר על איסמעיל אבו עראם, המחבל שביצע את פיגוע הדקירה ב"שופרסל" ביבנה בשנה שעברה, בו נפצע באורח קשה הישראל ניב נחמיה. בחודש מרס הורשע אבו עראם בעבירה של ניסיון רצח על רקע לאומני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נחמיה אמר בסוף הדיון בבית המשפט: "מדובר באירוע לא קל, ציפיתי ליותר מבית המשפט. נראה את פסק הדין ונגיב בהתאם". סנגורו מסר בנוסף: "לא ציפינו שבית המשפט יקל בעונשו, מגיע לו 25 שנות מאסר".

מארגון "משפחה אחת" המלווה את המשפחות השכולות נמסר: "אנו מברכים על כך שלאחר אינספור דיונים ודחיות הצדק נעשה, העונש שנגזר על המחבל היום יתרום באופן ניכר להרתעה ישראלית. אנו מחבקים את משפחת נחמיה ונמשיך לעשות את המקסימום בכדי לתמוך בו ובמשפחתו. כארגון שמלווה את נפגעי הטרור למעלה מ-17 שנים אנחנו יודעים שהתנהלות רשויות החוק עשויה להיות גורם משפיע בהיבט הפסיכולוגי ובשיקום של נפגעי הטרור. הבנה של חומרת המעשים של הפוגע והענשתו בהתאם, מוכיחה כי יש צדק בישראל וכי הפגיעה באזרחי ישראל לא נשכחה ונלקחת בכובד ראש. העונש החמור שקיבל המחבל הוא ההוכחה לכך שמדינת ישראל נחושה להגן על אזרחיה ותמצה את אפשרויות הענישה המצויות בידה על מנת להגביר את ההרתעה כלפי הטרור."

בחודש מרס האחרון הורשע המחבל בניסיון רצח על רקע לאומני, לאחר שבדיון הודה בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום: "על יסוד הודאתו, מורשע הנאשם בעבירה של ניסיון לרצח בנסיבות של טרור", נכתב בהכרעת הדין.

"אני מאשר שאני מכיר את כתב האישום וכל האמור בו הוא נכון, אני מודה ולוקח אחריות", אמר הנאשם בדיון. בהמשך, לאחר שהוקרא לו בשנית כתב האישום, חזר והבהיר: "אני מאשר את הדברים ואני מודה בכל העובדות שהוקראו בפני". עו"ד יוסף עזרא, עורך דינו של נחמיה, אמר לאחר ההודעה על הרשעתו של המחבל: "אחרי 8 חודשים ואין ספור דחיות, הורשע המחבל בניסיון לרצוח את ניב בשל היותו יהודי".

זירת ניסיון הפיגוע ביבנה (צילום: חדשות)
זירת ניסיון הפיגוע ביבנה | צילום: חדשות

בחודש אוגוסט בשנת 2017 הוגש כתב האישום, על פיו ביצע הנאשם את הפיגוע כחלק מהתחזקותו הדתית במהלך שהותו בסעודיה בחודש הרמדאן. על פי כתב האישום, אבו עראם, שהגיע מביתו ליבנה באמצעות תחבורה ציבורית, החליט לרצוח יהודי-ישראלי באמצעות פיגוע דקירה בתוך שטחי מדינת ישראל, במטרה לקיים הלכה למעשה מצוות ג'יהאד. הוא ניסה לרצוח את מעסיקו לשעבר, אך כשלא מצא אותו החליט למצוא ישראלי אחר ונכנס לסופרמרקט - שם דקר את נחמיה ופצע אותו קשה באמצעות סכין באורך 15 ס"מ שנטל מהעמדה בה הוצגו במרכול סכינים.

ניב נחמיה שנפצע בפיגוע (צילום: החדשות)
ניב נחמיה שנפצע בפיגוע | צילום: החדשות

המחבל הוציא את הסכין מתוך מכנסיו, הסתער על הקורבן כשהוא מניף את הסכין ודקר אותו בצווארו, בחזהו, בבטנו ובראשו. בתגובה, למרות פציעותיו הקשות, נחמיה נאבק בנאשם, תוך שהשליך לעברו חפצים. במהלך המאבק הסכין נשברה ואבו עראם הוציא גז פלפל, ריסס את פניו של נחמיה וברח.