ניסים דומרני (ארכיון) (צילום: החדשות)
ניסים דומרני (ארכיון) | צילום: החדשות

באגף 11 בכלא שקמה, שבו כלואים בנו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני ואנשיהם של משפחת הפשע האחים לביא, פתחו בשביתת רעב בשל מה שהם מכנים "יחס המשפיל ולא אנושי לו זוכים האסירים". הקבוצה פנתה לעורך הדין אהוד בן יהודה שיגיש מטעמם עתירה בנושא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מדובר בשערורייה ממדרגה ראשונה, עקב היחס המשפיל שנוגד זכויות בסיסיות של בני אדם שצריכים לקבל בכלא אנחנו מתכוונים להגיש עתירה בנושא", אמר עו"ד בן יהודה. מנגד, בשב"ס הבהירו: "אכן מספר עצירים בשקמה סירבו לקבל ארוחת צהריים. זאת לא שביתת רעב, אנחנו רואים בזה הפרת משמעת והם טופלו בהתאם".

בנו של דומרני, ניסים, יושב במאסר לאחר שבחודש פברואר הוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות סחיטה בכוח, סחיטה באיומים וכן עבירת חטיפה. דומרני ומספר נאשמים נוספים הופללו על ידי סוכן משטרתי שהופעל על ידי ימ"ר לכיש. מדובר בחייל של דומרני שהחליט לחצות את הקווים והחל לאסוף ראיות נגד הנאשמים. על פי כתב האישום, הסוכן נטל הלוואה מדומרני בסך כ-70 אלף שקלים. זמן קצר לאחר מכן לקח הלוואה נוספת.

כתב האישום מייחס לדומרני תקיפה של הסוכן בסטירות ובאגרופים משום שאיחר בתשלומים. באחד המקרים לקחו אותו שניים מהנאשמים לסיבוב ברכב כדי לגבות את החוב של דומרני. הסוכן, שחשש לחייו, הצליח לפתוח את דלת הרכב וקפץ ממנו תוך כדי נסיעה. במקרה נוסף, תקפו הנאשמים את הסוכן ודקרו אותו בראשו.

באוקטובר הוגשו כתבי אישום נגד האחים אופיר ועמוס לביא מרחובות בניסיונות רצח ובסחר באמצעי לחימה. האחים נעצרו יחד עם מספר חשודים נוספים לאחר שסוכן שהפעילה המשטרה הפך לעד מדינה, נכנס לתוך הארגון ואסף במשך חודשים מידע מפליל על פעיליו.

במהלך הפעלתו של הסוכן הסמוי הצליח לאסוף ראיות מפלילות נגד החשודים. הראיות הצביעו על סחר באקדחים, תתי מקלע מאולתרים, מטעני חבלה וכן סמים מסוכנים כגון הרואין, קוקאין ועוד. בנוסף הושגו ראיות המפלילות במקרי אלימות קשים.