מצלמות המהירות חוזרות לפעול (צילום: חטיבת דובר המשטרה, חדשות)
נעצרה כבר 4 פעמים בשנה האחרונה. ארכיון | צילום: חטיבת דובר המשטרה, חדשות

מעולם לא הוציאה רישיון - ונתפסה שוב ושוב: תושבת נהריה בת 40 נעצרה השבוע על ידי שוטרי תחנת נהריה לאחר שנהגה ללא רישיון בעיר. השוטרים גילו כי מדובר בנהגת שמעולם לא הוציאה רישיון נהיגה - וזו הפעם הרביעית במשך שנה שהיא נעצרת לאחר שנהגה ללא רישיון נהיגה, ללא רישיון רכב וללא ביטוח. השבוע הוגש נגדה כתב אישום בגין שורת עבירות תנועה, אך לבסוף החליט בית המשפט לשחרר אותה למעצר בית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

אתמול (רביעי) הובאה האישה, אם לשישה מנהריה, לדיון בבית המשפט לתעבורה בעכו. מהחקירה עולה כי נפתחו לנהגת בעבר תיקים על הרשעות תעבורה קודמות: בגין אחת ההרשעות נידונה הנהגת ל-12 חודשי מאסר על תנאי, אך היא החליטה להתעלם מהתנאי שהוטל עליה ושבה לנהוג על הרכב.

בבקשה להארכת מעצרה של הנהגת נימקה המשטרה כי "נראה כי למשיבה אין מורא מן החוק והיא שבה ומסכנת את ציבור המשתמשים בדרך פעם אחר פעם". במחלקת תביעות תעבורה במשטרה טענו כי "אין דרך אחרת למנוע ממנה לשוב ולסכן את הציבור אלא מלעצור אותה".

כתב האישום שהוגש נגד הנהגת מייחס לה שורת עבירות תנועה: נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ברכב ללא ביטוח, איסור שימוש ברכב שאינו תקין, נהיגה ללא רישיון נהיגה ורישיון רכב שפקע. "למרות שידעה המשיבה על עונש המאסר המותנה שמרחף מעליה, הרהיבה עוז ובחרה לשוב ולעלות על ההגה ולסכן את כלל משתמשי הדרך", נכתב בכתב האישום.

אילוסטרציה (צילום: Elnur Amikishiyev, 123RF)
"מסוכנת ומזלזלת בחוק". אילוסטרציה | צילום: Elnur Amikishiyev, 123RF

פקד עו"ד אייל עמאר מהמשטרה טען כי "אין דרך למנוע ממנה לשוב ולסכן את ציבור המשתמשים אלא מלעצור אותה מאחורי סורג ובריח - במיוחד כאשר מדובר במשיבה שלא מבינה משמעות מעשיה".

בבקשה להארכת מעצרה נכתב כי "התנהגותה מלמדת על רמת מסוכנות גבוהה ביותר: המשיבה נוטה לזלזל בחוקי התעבורה ואינה נרתעת מלשוב ולבצע עבירות ואין לה מורא מפני הדין". במשטרה ביקשו מהשופט לא לשחרר אותה לחלופת מעצר כי "אין לתת אמון באדם אשר מפר את הוראות החוק פעם אחר פעם".

פרקליטה של הנהגת, עו"ד אביעד חיט, אמר כי מדובר ב"מקרה קשה מאוד מבחינה הומניטרית ובאם לשישה המטפלת בהם בגפה". בית המשפט אפשר לנאשמת לחבק את בתה שהגיעה לדיון והאריך את מעצרה: השופט ביקש לבדוק האם ניתן יהיה לשחרר אותה בהמשך למעצר בית בפיקוח אלקטרוני ולבסוף החליט לשחרר אותה. המדינה הגישה ערר על ההחלטה.

בדיון שנערך היום בבית המשפט המחוזי בחיפה השופט ערן קוטון המליץ לצדדים להגיע להסכמה לשחרורה של הנאשמת למעצר בית בפיקוח אזיק אלקטרוני, לאחר דיון ארוך מחוץ לפרוטוקול.

עו"ד חיט מסר בתגובה: "צדק בית משפט השלום בקובעו כי הנאשמת תשוחרר למעצר בית והתחושות מעצם הגשת הערר על ידי משטרת ישראל קשות שכן עסקינן באם לשישה ילדים וחרף מעשיה החמורים, שאין להקל עמם ראש, חייבת לשהות לצידם בבית המשפחה, למרות העבירות הקשות נמצה כל נתיב למען שמירה על חירותה".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il