זירת הרצח (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
רצח החקלאי דוד בר קפרא | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע הבוקר (ראשון) את מוג'האד עאצי ברצח החקלאי דוד בר קפרא ז"ל לפני שנתיים במושב פדיה שבשפלה. לפני כחודש הרשיע בית המשפט את קרוב משפחתו ושותפו לפשע, עלאא עאצי, בעבירת הריגה בלבד. השניים ניסו לגנוב את כספו של בר קפרא ז"ל וכשהתנגד היכו אותו נמרצות במקל והשאירו אותו למות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

כתב האישום שהוגש נגד השניים, שוהים בלתי חוקיים, בני 21, תושבי בית לקיא בבנימין, גולל את הסיבות והמניעים שהביאו למותו של בר קפרא ז"ל. על פי המתואר בו, מוג'האד עבד בכרם שבבעלותו של בר קפרא, וטען בפני עלאא כי הוא חייב לו כסף על עבודתו.

ב-24 ביוני 2015 בשעות הבוקר התקרבו השניים לעבר הכרם, הבחינו במנוח מבצע עסקה למכירת ענבים וסברו כי קיבל עליה כסף באותו הזמן. בנסיבות אלו החליטו השניים לשדוד את החקלאי. בשלב זה התקרבו אליו השניים ומוג'האד דרש ממנו את הכסף שלטענתו הגיע לו. בתגובה צעק בר קפרא "גנבים", ומוג'האד חסם את פיו בפיסת בד והכה אותו יחד עם עלאא במקל שהיה על הרצפה.

עוד עולה מכתב האישום כי הם הכו את החקלאי בעוצמה בראשו ובכל חלקי גופו עד לקריסתו. במקביל שפך מוג'האד על החקלאי חומר הדברה שהיה במקום, והוא איבד את הכרתו באופן מוחלט. המורשע וקרובו חיפשו בכיסיו כסף אך מצאו צרור מפתחות בלבד. בשל כך נמלטו מהמקום ומאוחר יותר נקבע מותו של החקלאי.