בית משפט השלום בירושלים פסק הבוקר (שני) כי עובד תחנת yellow ישלם סכום של 200 אלף שקלים לפעיל הימין איתמר בן גביר מראשי "עוצמה יהודית", לאחר שכינה אותו "נאצי" ותועד מצדיע לו במועל יד בשעה שהיה אמור לספק לו שירות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האירוע התרחש בשנת 2017 אז הגיע בן גביר לתחנת הדלק "פז יריד הקטנה" בתל אביב, תדלק את רכבו וביקש לרכוש פחית שתייה. כשנכנס לחנות הנוחות זיהה אותו אחד העובדים בשם ז'אקי דאלק, שהחל לקרוא לעברו נאצי, וטען בפני הנוכחים בחנות כי הוא מברך את הפיהרר.

בעקבות האירוע הגיש בן גביר תביעה נגד חברת פז, נגד מנהל התחנה ונגד העובד בטענה להוצאת לשון הרע ועבירה על חוק איסור אפליה באספקת שירותים ומוצרים. פז ומנהל התחנה הגישו כתב הגנה, ואילו העובד ביקש להתחמק וסירב לקבל את כתב התביעה.

בן גביר ציין כי התביעה נמסרה לעובד גם בהודעת וואטסאפ ובמסרונים אך לא זכה להתייחסות. בן גביר פנה בתגובה לבית המשפט שפסק כי על העובד לשלם 200 אלף שקלים לבן גביר בנוסף על עשרת אלפים שקלים הוצאות משפט.

עו"ד בן גביר מסר בתגובה: "ידע כל עובד בתחנת דלק או חנות נוחות כי הוא אמור לתת שירות ללקוחות מבלי לערב השקפות פוליטיות. כמה ימים לאחר יום השואה יש מסר חשוב בכך שמי שמכנה יהודי כנאצי ואף מצדיע במועל יד ישלם מכיסו ויפנים שאסור לערוך זילות לשואה".