לאחר ששלשום נחשפו הקלטות של מטפלת במעון פרטי במרכז הארץ מקללת וצורחת על תינוקות במשך 8 שעות, היום (רביעי) טענה המטפלת בשיחה עם "החדשות Online" כי מדובר היה במעידה חד פעמית וביום מסוים בו איבדה את העשתונות. ההורים, מנגד, לא מתרשמים: "לא ניפול לקול העצוב, היא מפלצת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"עד שאני אהרוג אותך, אני לא אירגע", זה היה אחד המשפטים המהדהדים ביותר שבהם השתמשה המטפלת כלפי אחד מהתינוקות בהקלטות שנחשפו שלשום ב"החדשות Online". ההורים, שחשדו זמן מה כי ההתנהגות של בנם השתנתה וכי המטפלת הסתירה מהם פרטים, החליטו להניח מכשיר הקלטה והזדעזעו ממה ששמעו. בחודש דצמבר האחרון הם, והורים נוספים של פעוטות מהמעון, הגישו תלונה במשטרה - שהעבירה את התיק לפרקליטות. מאז חודש פברואר ועד היום, התיק נמצא בידיהם ועדיין מחכה להחלטה האם להעמיד את המטפלת לדין.

בתגובה לפרסום ההקלטה, הגננת שהוגשו נגדה התלונות שוחחה עם "החדשות Online" וטענה כי מדובר במעידה חד פעמית. "איבדתי את העשתונות ודיברתי בצורה לא נאותה", אמרה. המטפלת סיפרה כי מאז החקירה במשטרה היא ישבה עשרה ימים במעצר בית ונאלצה לסגור את הפעוטון. מאז, לטענתה, נכנסה לקשיים כלכליים. "אני משלמת על זה מחיר כבד, לא עבדתי כבר כמה חודשים", תיארה.

המטפלת שבה והכחישה כי מדובר בהתנהגות שחוזרת על עצמה וטענה כי מדובר ב"התפרצות". "אני עובדת 17 שנה והשם שלי הולך לפניי, כולם פה אוהבים אותי".

ההורים לפעוטות במעון הפרטי בו עבדה המטפלת לא התרשמו מהדברים שאמרה. "אין סיכוי שניפול לקול העצוב ולנחמדות שלה. היא מפלצת", ציין אחד האבות. חלק מההורים סיפרו כי מאז המקרה ואז היום הילדים שלהם נמצאים במכון להתפתחות הילד: "היא הזיקה לילדים בצורה משמעותית".

מטפלת הוקלטה צועקת: "חרא של תינוק, עד שלא אהרוג אותך לא אירגע" 

חשדם של ההורים הצעירים התעורר לאחר שהבחינו בשינוי בהתנהגותו של הפעוט: לטענתם הוא נמנע מיצירת קשר עין והשפיל את מבטו. נוסף על כך, מספרים ההורים, הם פנו ליועצת שינה לאחר שגילו שהפעוט מתקשה לישון כבעבר. מספר תקריות נוספות, בהן הבינו שהמטפלת שיקרה להם, הגבירו את החשד. לבסוף, החליטו ההורים להשתיל מכשיר הקלטה ולהקליט כיצד נשמע יום בפעוטון.

כשהאזינו להקלטות שנאספו במהלך היום, ההורים הזדעזעו ולא האמינו שדבר כזה יכול לקרות להם. "אני שונאת אותך, עד שאני לא אהרוג אותך אני לא אירגע", נשמעה הגננת צורחת על בנם הפעוט. "אתה אוטיסט? מפגר? מפלצת, ילד מטומטם, חרא של תינוק". ההורים נדהמו וכעסו וכבר למחרת הוציאו את בנם מהפעוטון.

"אמרתי לעצמי, מה הכי גרוע שכבר יכול להיות?", משחזרת אמא של מ', "הוא בוכה לפעמים, היא לא משחקת איתו מספיק? אבל היא פשוט עשתה להם גיהינום". יום אחד הגיע הסבתא של מ' לביקור פתע במעון והבחינה שהילד מכוסה עם שמיכה עד למעל הראש וכשהתעניינה בפשר העניין, ענתה לה המטפלת בזלזול ושבה להתעסק בסלולרי שלה.

ההורים מזועזעים: "נזכור את זה כל החיים"

לאחר שהקשיבו להקלטות, ההורים בגן טוענים שלמטפלת היה מאוד קל להטעות אותם: "בבוקר היא הייתה נחמדה להורים, מחייכת ומחבקת, אחר כך היא הייתה מתאכזרת לפעוטות", שיחזר אביו של מ' בשיחה עם החדשות Online. "בצהריים כשהיא ידעה שההורים צריכים להגיע היא שוב שינתה את התנהגותה. ממש מפלצת", אמר.

יהיה פיקוח על גני הילדים?
יהיה פיקוח על גני הילדים? | צילום: רויטרס, חדשות

בין הקללות השונות והרבות הנשמעות בהקלטה, המטפלת גם השתיקה את הפעוטות באגרסיביות. נוסף על כך, בהקלטה נשמעת המטפלת כשהיא משוחחת בטלפון הנייד שלה תוך שהיא מנסה להשתיק את הפעוטות שלא יפריעו לניהול השיחה. "זאת לא התפרצות רגעית, זה קרה במשך הרבה זמן, היא פשוט פעלה בצורה שיטתית", הוסיף האב. "המטפלת הזאת 19 שנה במקצוע, עצוב לחשוב בכמה תינוקות היא כבר פגעה".

אחרי שרשרת של מקרי התעללויות, שבראשן מותה של התינוקת יסמין וינטה בגן בפתח תקווה ומעצר גננת בגן ברמת גן, החלאה מחאה ציבורית - אך הממשלה דחתה את ההצעה לקידום הצעת החוק לפיקוח על מעונות היום.

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il