אמסלם וקליין (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90‎, חדשות)
אמסלם וקליין, ארכיון | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90‎, חדשות

כשלושה וחצי חודשים לאחר שנתבע, אמסלם חזר בו - והתביעה נמחקה: בחודש פברואר תבעה הדס קליין, העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן שמסרה עדות בתיק 1000 (פרשת טובות ההנאה), את יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם - לאחר שהאשים אותה לכאורה בשיבוש הליכי חקירה. היום (שלישי) נמחקה התביעה, בסכום של 500 אלף שקלים, לאחר שהושג הסדר בין הצדדים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התביעה, בה נטען כי יו"ר הקואליציה פגע בשמה הטוב של קליין וייחס לה כוונות "לביצוע הפיכה" במדינה, הוגש לאחר ריאיון של אמסלם לתכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל בחודש פברואר. קליין ביקשה אז לתרום את כספי הפיצוי לניצולי שואה.

בריאיון השנוי במחלוקת טען אמסלם כי קליין מסרה את עדותה בריאיון ב"ידיעות אחרונות" ובכך שיבשה חקירה. "אני לפני שלושה חודשים פותח ידיעות אחרונות, שומו שמיים, צובט את עצמי לא מאמין", אמר אמסלם בריאיון. "כתבה בשבת, שלושה עמודים, העוזרת של מילצ'ן מספרת מה היה. הרי אם זה היה דוד אמסלם, באמצע חקירה, למחרת ארבע ניידות לוקחות אותי ישר לקלבוש. זה שיבוש הליכי חקירה, אני אפילו לא יודע איך להגדיר את זה".

היום הושג הסדר בתביעה: ח"כ אמסלם הודיע לבית המשפט שהוא מצטער על הפגיעה בגברת קליין והדגיש שדבריו לא היו מכוונים אליה. התביעה סולקה, בהצעת בית המשפט, "מבלי לגרוע כל טענה או להודות בטענה כלשהי של הצדדים". אמסלם הבהיר כי במסגרת הריאיון הוא "לא התכוון לכך שגברת קליין שיבשה הליכים. הטענה בדבר הדלפה ושיבוש לא יוחסה לגב' קליין – הטענה הועלתה לצורך עריכת חקירה ובדיקה".

אמסלם הבהיר כי לא התכוון לכך שקליין התראיינה לעיתון בעניין עדותה במשטרה בתיק 1000. "הנתבע לא ראה מקום להתנצל על דבריו אך ככל שדבריו הובנו אחרת, הוא מצר על עוגמת הנפש שנגרמה לגברת קליין כתוצאה מכך", נכתב בהסדר. השופט יעקב שקד נתן תוקף של פסק דין להסדר וציין: "בית המשפט מברך את הצדדים על הרצון הטוב שגילו ועל השגת ההסדר".