נתניהו וחיות, ארכיון (צילום: פלאש 90  Marc Israel Sellem, חדשות)
יגשרו על הפער? רה"מ ונשיאת העליון | צילום: פלאש 90 Marc Israel Sellem, חדשות

המחלוקת סביב פסקת ההתגברות נמשכת: ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת המשפטים איילת שקד נפגשו הבוקר (ראשון) עם נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות והמשנה לנשיאה חנן מלצר בניסיון להגיע להסכמה על התיקון לחוק שמנסה להגביל את כוחו של בית המשפט לבטל חוקים שעברו בכנסת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפגישה המרובעת ניסו הצדדים להציג את עמדתם בדבר פסקת ההתגברות ואיך, אם בכלל, ניתן לעשות זאת בשיתוף פעולה בין הרשויות. במהלך הפגישה הזהירה הנשיאה חיות את ראש הממשלה כי הנוסח הנוכחי, לפוה יידרש רוב של 61 ח"כים כדי לאשר מחדש חוק שנפסל על ידי בג"ץ - "מהווה סכנה לדמוקרטיה".

למרות שהפגישה הסתיימה ללא הבנות, שרת המשפטים שקד מתכוונת להעלות את החוק להצבעה בראשון הבא. בבית היהודי היו נחושים להביא עוד היום את הפסקה להצבעה בוועדת שרים לענייני חקיקה, שם מחליטה הקואליציה באילו חוקים לתמוך. אלא שההצבעה נדחתה לבקשתה של של חיות, לאחר שראש הממשלה נתניהו פנה אליה ביום שני האחרון בבקשה לקבוע מועד לדון בחוק.

מדוברות בית המשפט נמסר כי "נשיאת בית המשפט העליון מכבדת את הסיכום שהיה לכל משתתפי הישיבה שלא להתייחס לשום פרט מן הדברים שנאמרו במהלך הישיבה, פרט להודעה המשותפת שתופץ על ידי לשכת ראש הממשלה. פרסומים שהופיעו בכלי התקשורת בענין דברים המיוחסים לנשיאה נעשו על דעת המפרסם בלבד ומבלי שהתבקשה וממילא לא נמסרה תגובתנו לדברים".