הותקף בידי כלב בזמן ריצה ויפוצה (אילוסטרציה) (צילום: RF123, חדשות)
תמונת אילוסטרציה | צילום: RF123, חדשות

מאור, תושב תל אביב בן 28, רץ בשנה שעברה בטיילת בעיר, ננשך על ידי כלב - ויפוצה ב-97 אלף שקלים בגין הנזק שנגרם לו כתוצאה מכך בתום הסדר בינו לבין בעליו של הכלב התוקף.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המקרה אירע באוגוסט 2017, כשמאור החל את ריצת הבוקר היומית שלו לכיוון יפו. במהלך הריצה, תקף אותו הכלב ונשך את ירך ימין שלו בפראות. הכלב סירב לשחרר את האחיזה מרגלו ובעקבות התקיפה נגרם למאור פצע עמוק וחמור. "הרגשתי ממש חסר אונים, הייתי בטוח שהוא הולך לחסל אותי", שיחזר בשיחה עם החדשות Online.

"אירוע התקיפה יכול היה להימנע בקלות"

הכלב טייל עם בעליו לאורך הטיילת, ככל הנראה ללא רצועה וללא מחסום על פיו, זאת למרות שעל פי חוק הוא מחוייב ללכת בחוץ עם זמם על פיו משום שהוא מגזע רוטווילר המוגדר ככלב מסוכן. מיד לאחר מכן פונה מאור לקבלת טיפול רפואי, במסגרתו קיבל זריקת טטנוס ופצעיו חוטאו ונתפרו.

אין תמונה
עו"ד דניאל שריד שמייצג את מאור

למאור נותרה צלקת גדולה על הירך והוא נאלץ לעבור שיקום. בעל הכלב, שהודה בתקיפה, נדרש לשלם 97 אלף שקלים פיצויים למאור במסגרת הסדר. "מדובר באירוע מסוכן שבדרך נס הסתיים רק בנשיכה ברגלו של מאור", ציין עורך הדין דניאל שריד. "בעל הכלב התוקף פעל בניגוד לחוק הסדרת הפיקוח על כלבים וברשלנותו גרם לנזק משמעותי. אירוע התקיפה יכול היה להימנע בקלות אם בעל הכלב לא היה נוהג בקלות דעת".

 ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il