החקלאי דוד בר-קפרא נרצח לפני כשלוש שנים באכזריות. שני פועלים פלסטינים שעבדו אצלו באו, לטענתם, לגבות ממנו כסף שהיה חייב להם - והמפגש נגמר באלימות קשה שהובילה בסופו של דבר למותו של דוד. היום (שני) הורשע אחד מהשניים בהריגה , והמשפחה זועמת. "ההכרעה איכזבה את כולנו, התחושות הן קשות", אמרה בתו, טליה כרמי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בריאיון למהדורה ראשונה סיפרה כרמי כי גם עתה משוכנעים בני המשפחה שמדובר ברצח מובהק: "זה אדם שהכו אותו עד זוב דם בזמן שהוא עומד שם בבדידות - הוא נרצח, פשוט נרצח על ידם. אף אחד לא יכול לומר לנו אחרת, אנחנו יודעים מה היה שם".

"חשוב לנו מאוד להגיע לחקר האמת, לא אכפת לנו אם זה רצח פלילי או לאומני", הוסיפה כרמי שאמרה כי המשפחה סבורה שהרקע לאירוע הוא לאומני. "לא נמצאו שום ראיות, חותכות או מצטברות, שמדובר ברצח פלילי", הסבירה. "היו כל כך הרבה דברים שהיו מונחים בכרם - סחורה, רכב פרטי, כסף שהיה מצוי בכיסיו של אבא והוחזר לנו מיד לאחר האירוע - ודבר מהם לא נגנב. אז איך ניתן לטעון שמדובר בשוד שהסתבך?".

במהלך הריאיון כרמי גם הביעה תקווה שכתב האישום נגד החשוד הנוסף באירוע יהיה חמור יותר. "יש רוצח נוסף שמחכה להכרעת דין, ובעניינו אנחנו מאוד מקווים שהמדינה תשכיל ותבין שאכן מדובר פה ברצח מדרגה ראשונה", אמרה. עוד הוסיפה כי במשפחה מקווים כי העונשים שייגזרו על השניים יהיו חמורים: "בלתי נתפס שרוצח שרצח את אבינו יוכל לצאת לחירות תוך שנים ספורות".