עבודות שירות לבכירים ב"איילים" (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
3 הסדרי טיעון בפרשת ישראל ביתנו | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

פרסום ראשון - שלושה הסדרי טיעון נוספים בפרשת ישראל ביתנו: לאחר שפורסם הסדר הטיעון שנחתם לפני כחודש עם מי שהיה מנהל אגף הארגון במפלגה, דוד גודובסקי. הערב נחתם הסדר טיעון עם מתן דהן יו"ר עמותת איילים, עם דני גליקסברג ממנהלי העמותה ועם סטיבן לוי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ראשי העמותה הואשמו במתן שוחד לדוד גודובסקי בתמורה לקבלת תקציבים מהכספים הקואליציוניים לעמותה, על פי ההסדר מתן דהן יו"ר העמותה יודה ויורשע במתן שוחד וסוכם כי ייגזרו עליו חצי שנת עבודות שירות. עמותת איילים היא עמותה שמקימה כפרי סטודנטים בנגב ובגליל ממניעים אידיאולוגיים.

ירון קוסטליץ, פרקליטו של מתן דהן (צילום: Yossi Zamir/Flash90)
ירון קוסטליץ, פרקליטו של מתן דהן | צילום: Yossi Zamir/Flash90

כתב האישום נגד גליקסברג יימחק ואילו לגבי סטיבן לוי הנאשם בתיווך לשוחד כתב האישום יתוקן מעבירת מתיווך לשוחד להפרת אמונים בתאגיד. אין הסכמה על העונש בעניינו אך ההערכה היא כי הפרקליטות תבקש מבית המשפט לגזור על לוי חצי שנת עבודות שירות גם כן.

אברהם פורז, פרקליטו של סטיבן לוי (צילום: פלאש 90)
אברהם פורז, פרקליטו של סטיבן לוי | צילום: פלאש 90

הסדרי הטיעון נחתמו אחרי שבמהלך הדיונים במשפט הביע השופט צבי גורפינקל את עמדתו כי ראשי עמותת איילים הם אנשים ערכיים וקרא לפרקליטות ולסניגורים להגיע להסדר. את מתן דהן מייצג עורך הדין ירון קוסטליץ, את גליקסברג מייצג עורך עודד גזית ואת סטיבן לוי מייצג הח"כ לשעבר עורך הדין אברהם פורז.

עורכי הדין חתמו על ההסדרים מול המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה

על פי כתב האישום: אף אחד מהשלושה לא לקח לכיסו כסף אך העמותה נתנה שוחד בסכום של 300 אלף שקלים שהגיעו לח"כ לשעבר פאינה קירשנבאום דרך גודובסקי ושימשו אותה ליחסי ציבור ולהעסקתו הפיקטיבית של מיכאל קלגנוב.