"עזוב אותך זה עולם חרא ואני רוצה למות בלי כאב ולבד" - כך נשמעה השיחה האחרונה בין א', סוכן שב"כ צעיר לבין המפעיל שלו. במשך תקופה ארוכה א' עבד בשירות הארגון בתוך חוגי הימין. הסוכן הצעיר היה תושב גלעד ובן 28 כששם קץ לחייו. ומסתבר שהרקע למשבר בו היה מצוי א' הוא רומנטי ואינו קשור לפעילותו המבצעית. כעת המשפחה תובעת את שירות הביטחון הכללי על אי מניעת התאבדותו לטענתם.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני כחודש וחצי התנהלה השיחה בין השניים ודקות ספורות אחריה התאבד א' בביתו. "אני רוצה לצאת מהחרא אני רוצה את גרושתי וזהו", אמר א' לאיש השב"כ. "אני אומר לך בא לי למות באיזה פיגוע", הוסיף.

חשוב להדגיש שפרסום ההקלטה נעשה בהחלטת המשפחה שתובעת כעת מיליונים ממערכת הביטחון בגין אי מניעת התאבדותו. המשפחה טוענת שמי שהיה בעברו השני של הקו ידע עד כמה קרוב הסוכן הצעיר להתאבדות ואינו עשה דבר למנוע זאת. השיחה נמשכה דקות ארוכות ובה נשמע איש השב"כ מנסה שוב ושוב לשכנע את א' להימנע ממעשיו. "אל תעשה שטויות, יש לך בשביל מה לחיות", אמר שוב ושוב איש השב"כ. א' ענה בתגובה: "לא, ממש לא, נראה לי שאני לא עושה שום דבר רק כי אין לי אומץ".

סמל שב"כ, ארכיון
"לא מוסרים מידע" - סמל השב"כ | צילום:

"אני מרגיש שאני לא יכול יותר, ברבע שעה האחרונה הייתי עם חבל על הצוואר, אחי אני במצב על הפנים", חוזר א'. "אתה מפחיד אותי, תעיף את הדבר הזה מהבית", דרש ממנו סוכן השב"כ. בשלב מסוים ניסה מפעיל השב"כ לשנות נושא במטרה לשכנע את א' לא לפגוע בעצמו ואמר: "תגיד לי נפגשים מחר?", ובתגובה אמר א': "לא נראה לי שאסחוב עד מחר אני אומר לך את האמת".

בהמשך השיחה מקריא הצעיר לאיש השב"כ שבצד השני של הקו את תכתובת הפרידה בינו לבין זוגתו לשעבר והשיחה מסתיימת כשהשניים קובעים להיפגש בבוקר. אבל זמן קצר לאחר סיום השיחה א' שם קץ לחייו.

פרקליט המשפחה, איתמר בן גביר מסר בתגובה: "מדובר פה ברשלנות פושעת של שירות הביטחון הכללי, כאשר אותו מפעיל שומע מהמנוח שהוא עם חבל על הצוואר במשך 20 דק הוא היה צריך לעצור הכל, לשלוח כוחות משטרה ולהציל את אותו בחור.

משירות הביטחון הכללי נמסר בתגובה: "אין אנו מוסרים מידע אודות פעילותנו ולכן אין בכך בכדי לאשר את המידע שפורסם. מכלל המידע שברשותנו עולה כי המנוח החליט לשים קץ לחייו נוכח סיבות אישיות מצערות. אנו משתתפים בצער המשפחה ומצרים על כך כי גורמים אינטרסנטים עושים שימוש במותו של המנוח כדי לתקוף את השירות".