האח התחנן בפני האם בהודעות (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסרטציה | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא המדינה ראובן ריבלין הודיע היום (שני) על הקלה בעונשה של אסירת העולם דלאל דאוד. דאוד הורשעה בשנת 2002 ברצח בעלה ונדונה למאסר עולם - אולם מהחומר שהובא בפני הנשיא התברר כי מדובר באישה שבמשך שנים ארוכות הייתה קורבן לאלימות קשה ומתמשכת מצד בן הזוג.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כשהבין את נסיבות הפשע, ולאור העובדה כי דאוד עברה הליך טיפולי משמעותי וממושך בשירות בתי הסוהר, החליט הנשיא ריבלין להקל בעונשה.

בהתאם להחלטת הנשיא ריבלין, דאוד תוכל לעמוד בפני ועדת השחרורים כבר בתקופה הקרובה, ולא רק בסוף השנה כפי שאמורה הייתה. הוועדה תשקול את שחרורה המוקדם של דלאל כאסירה ברישיון, בפיקוח ובליווי של רשויות הרווחה.

ריבלין. הקל בעונש (צילום: פלאש 90 \ Hadas Parush, חדשות)
ריבלין. הקל בעונש | צילום: פלאש 90 \ Hadas Parush, חדשות

חברות הכנסת של מרצ - היו"ר זהבה גלאון, מיכל רוזין ותמר זנדברג - הודיעו כי הן מברכות על ההחלטה, והודו לנשיא על התחשבותו בבקשה שהפנו אליו בנושא בדצמבר האחרון לשקול לחון את דאוד בשל נסיבות חייה הקשות והפקרתה בידי הרשויות.

"דלאל היא קורבן של נסיבות איומות, אלימות והזנחה", הסבירה גלאון. "היא מרצה עונש כבר 15 שנה על רצח בעלה עלי דאוד, שהיכה אותה, אנס אותה וכלא אותה בביתם. במהלך השנים ניסתה דלאל להיחלץ מנישואיה האלימים ולפנות לעזרת הרשויות, אך ללא הועיל. אף גורם לא הושיט יד ולא סייע לדלאל ובכך היא הופקרה, הלכה למעשה. אנחנו מתרגשות לחשוב על דלאל חוזרת לשלושת ילדיה ופותחת בחיים חדשים מחוץ למעגל האלימות".