ארכיון
ארכיון | צילום: חדשות 2

צופית ואברם גרנט מתייצבים לצידו של ראש הממשלה לשעבר: בפוסט שפרסמה אמש (שני) גרנט, היא יצאה להגנתו של אהוד אולמרט, שנחקר בימים אלה בפרשת המסמכים המסווגים שהוצאו לכאורה מתאו ושימשו אותו בכתיבת ספרו. "אם יש משהו שחבר שלי אולמרט לא היה עושה בחיים – זה לפגוע במדינת ישראל", כתבה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"עכשיו כבר כולם יודעים כמה חזק אהוד לקח את ההאשמות האלה ללב ואיזו השפעה קשה היתה להן עליו", כתבה גרנט, בהתייחסה לאשפוזו של אולמרט בבית החולים. "לאורך כל שנות החברות בינינו חוויתי, ראיתי ושמעתי ממנו ומאחרים על דאגתו של האיש למדינה ולביטחונה".

"אני מקווה שהפרקליטות תנהג בשיקול דעת, ומתוך התבוננות רחבה ומתחשבת, נקייה משיקולים זרים ותניח לאהוד שנענש כבר מספיק לחזור לחייו", סיימה גרנט.

יוצאים להגנת אולמרט
יוצאים להגנת אולמרט | צילום: יוסי זמיר / פלאש 90

ביום ראשון שעבר התכנסה ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר כדי לדון בבקשתו של אולמרט לשחרור מוקדם. בתום מספר שעות של דיונים דחו חברי הוועדה את ההכרעה בנושא. ההחלטה הסופית תתקבל ביום חמישי הקרוב.

במהלך הדיון הטיח אולמרט: "הפכו אותי לבוגד". לדברי גורמים המקורבים לראש הממשלה לשעבר, הוא נשמע כעוס ונרגש בדיון. עוד אמרו הגורמים כי אולמרט התכוון לדבר על התהליך הממושך שעבר בכלא ועל תרומתו לאסירים אחרים.

צפיפות בלתי נסבלת
מעשיהו, ארכיון | צילום: משה שי / פלאש 90

הפרקליטות העלתה את עניין המסמכים המסווגים כטיעון עיקרי וכמעט יחיד בעמדה שלא לקצר את עונשו של אולמרט. לטענת הפרקליטות, מדובר בעבירת משמעת שהיא כל כך גבוהה בעוצמתה, שהיא הופכת אותו ללא ראוי לשחרור מוקדם. נציגי הוועדה שבו וציינו במהלך הדיון הממושך שכל פרשת המסמכים מקומה לא בדיון הזה אלא בהליך נפרד ואחר.