גולדשטיין בבית המשפט (ארכיון)
גולדשטיין בבית המשפט (ארכיון) | צילום:

בית המשפט בנצרת זיכה היום (ראשון) את מאיר גולדשטיין שהואשם ברצח גרושתו, אדל קלמן לפני כחודשיים בטבריה. בעקבות חוות דעת פסיכיאטרית שהוגשה לבית המשפט הטוענת כי הוא לא היה שפוי בעת ביצוע המעשה, גולדשטיין נשלח לאשפוז במשך 25 שנים במקום מאסר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

את ההחלטה לקבל את חוות הדעת קיבל הרכב של שלושה שופטים. כתב האישום בוטל וגולדשטיין יישלח לבית חולים פסיכיאטרי בתנאי הסגר על פי בקשת הפרקליטות.  אם בעתיד יחליט הפסיכיאטר המחוזי כי הוא אינו מסוכן לציבור - הוא ישוחרר.

זירת הרצח בטבריה (צילום: אודי מזרחי, חדשות בזמן בפייסבוק)
זירת הרצח בטבריה | צילום: אודי מזרחי, חדשות בזמן בפייסבוק

עורך דינו של גולדשטיין, אפרים דמרי, אמר בעקבות חוות הדעת בשל מצבו הבריאותי הוא לא היה מודע למעשיו בעת ביצוע הרצח ואינו יכול לעמוד לדין בשל כך.

"חומר הראיות מספיק לבסס את אשמתו", הגיבו בפרקליטות לדברי הסניגור. "מבקשים להטיל עליו צו אשפוז כפוי ל-25 שנה. התרופה המרבית בחוק".

עו"ד אפרים דמרי (צילום: שרון סרור)
עו"ד דמרי | צילום: שרון סרור

גולדשטיין ורעייתו היו נשואים במשך שש שנים והתגרשו כחודש לפני האירוע. מכתב האישום עולה כי גולדשטיין דפק על דלת הדירה בה שהתה גרושתו, ביקש ממנה להיכנס ותירץ זאת ברצונו לקחת כמה פריטים מביתה. כשגרושתו נכנסה לחדר השירותים, הוא טרק את דלת הדירה כדי שתטעה לחשוב שהוא עוזב.

בשלב זה, גולדשטיין נטל מהמטבח סכין באורך 21 ס"מ והמתין לגרושתו עד שתצא מהשירותים. אחר כך התנפל עליה ודקר אותה באמצעות הסכין תוך כדי שהיא זועקת מכאבים ומבקשת ממנו לחדול ממעשיו. בכתב האישום צוין כי לאחר שקלמן התמוטטה, גולדשטיין ערף את ראשה באמצעות הסכין והצית את גופתה.