השופט בדימוס יצחק כהן (ארכיון)
השופט בדימוס יצחק כהן (ארכיון) | צילום: אתר הנהלת בתי המשפט

דרמה בבית המשפט השלום בראשון לציון: על אף הסדר הטיעון שנחתם בין הפרקליטות לשופט בדימוס יצחק כהן, בית המשפט החליט היום (שני) להרשיעו בהטרדה מינית של עוזרת משפטית בלשכתו - זאת בניגוד להסכם. יחד עם זאת, נשיאת בית הדין השופטת עינת רון החליטה שלא לחרוג מהעונש שנקבע, ועל השופט בדימוס נגזרו 220 שעות עבודות שירות לתועלת הציבור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי ההסדר שנחתם, כהן, נשיא בית המשפט המחוזי לשעבר בנצרת שאף שנכלל בעבר גם ברשימת המועמדים לבית המשפט העליון, נדרש להודות בהטרדה מינית במסגרת הסדר מקל, אך הוא לא יורשע וייגזרו עליו עבודות שירות. בנוסף הוחלט כי ישלם פיצוי למתלוננת בגובה 2,500 שקלים.  

למרות זאת, בית משפט השלום החליט שלא לקבל את ההסדר במלואו וקבע כי על אף פרטיו, יש להרשיע את השופט בדימוס. הנשיאה רון כתבה בהחלטתה כי "לאור תפקידו הרם של הנאשם, מעמדו, בכירותו, הפרש הגילאים והמעמד בינו לבין המתלוננת והעובדה כי המעשים בוצעו עת כיהן בתפקידו בלשכתו ועת נכנסה המתלוננת ללשכה זו אף היא במסגרת תפקידה... נסוגות כל הנסיבות האחרות בפני האינטרסים הציבוריים ובפני הפגיעה הקשה שהייתה במעשיו אלה של הנאשם - לא רק במתלוננת עצמה אלא גם במערכת השפיטה כולה ובאמון של הציבור לרחוש לה".

השופטת רון הסבירה כי "האינטרסים הציבוריים אינם מאפשרים סיומו של ההליך ללא הרשעתו של הנאשם בדין ולטעמי, לא ניתן להם המשקל הראוי והנכון. בשל כך, והגם שמדובר בצעד חריד, מצאתי לחרוג מהסכם הטיעון". יחד עם זאת, השופטת החליטה שלא לחרוג מהעונש שנקבע.

"הכניס ידו לחולצת המתלוננת"

על פי כתב האישום המתוקן, תיארה עובדת בית המשפט כי השופט הכניס את היד מתחת לחולצתה ונגע בגבה. על פי הכתוב, העוזרת הרגישה מבוכה, לכן התחילה לדבר על חתונתה הקרבה.

בספטמבר האחרון הודיעו נציגי פרקליטות מחוז מרכז לבאי כוחו של כהן על החלטת היועמ"ש הנוכחי מנדלבליט להעמידו לדין, לאחר שקיבל את המלצת פרקליט המדינה בנושא. העבירות שיוחסו לכהן בוצעו לכאורה כלפי עובדת מערכת בתי המשפט - אישה ששימשה כעוזרת האישית של כהן. העמדתו לדין של השופט כהן התאפשרה לאחר חקירה מאומצת ביחידת הארצית לחקירות הונאה.