ילדה, אילוסטרציה, התעללות (צילום: רויטרס, חדשות)
הילדה עדיין בטורקיה (אילוסטרציה) | צילום: רויטרס, חדשות

"חטף את הבת ואיים על האם": כתב אישום הוגש היום (שני) נגד אזרח טורקי בן 33 בגין חטיפת בתו בת ה-4 לטורקיה וסחיטה ואיומים נגד אמה. על פי כתב האישום הטורקי חטף את הילדה לאחר שחשד כי זוגתו בוגדת בו. הוא דרש ממנה להעביר את חייה לטורקיה או ש"לא תראה את הילדה לעולם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי כתב האישום האישה ביקשה להיפרד מהנאשם לאחר מספר שנים של זוגיות. הנאשם טען בפני האישה כי אמו לקתה בהתקף לב וביקש ממנה לקחת את ילדתם המשותפת ולבוא עמו לבקר בטורקיה. האם הסכימה, אך על פי כתב האישום משהגיעו לנמל התעופה הודיע הנאשם כי רכש כרטיסים רק עבורו ועבור הילדה הקטנה.

כשהגיע לטורקיה יצר קשר עם האם, התעמת אתה בנוגע לחשדותיו שהיא בוגדת בו, וסירב להחזיר את הבת לישראל. על פי כתב האישום הנאשם איים על האם שבמידה ותרצה לראות את הילדה פעם נוספת, יהיה עליה להגיע לטורקיה ולעבור ולחיות שם.

בעקבות חששותיה של האם לחיי בנה, הצליחה לשכנע את האב להגיע ולפגוש אותה בישראל. משנחת בישראל, ללא הילדה, המשיך ודרש מהאם לעבור עמו לטורקיה.

"המשיב משתמש בקטינה כקלף מיקוח על מנת לגרום למתלוננת לעבור לגור בטורקיה", נכתב בבקשת המעצר של הנאשם. "הוא עצמו מודה כי על רקע חשדותיו כי בוגדת בו טס לטורקיה, ומתעקש כי על המתלוננת לעבור לגור עמו שם".

"המתלוננת עצמה סירבה תחילה לבקשתו זו אך רק לאחר שאיים עליה כי לא תראה יותר את ילדתה הסכימה לכל תנאי שהציב לה, הכל כדי שישיב את הקטינה לישראל כדי שתוכל לפנות לערכאות המשפטיות בבקשות מתאימות ולא לאפשר את יציאתה של הקטינה מהארץ. המשיב מראש רכש כרטיסי טיסה לכיוון אחד ולא הציג כל אינדיקציה לכך שמתכוון להחזיר את הקטינה לישראל לרשות אמה".