ללא חופשות וביקורים. אולמרט (ארכיון)
ללא חופשות וביקורים. אולמרט (ארכיון) | צילום: פלאש 90, טל שחר

בשירות בתי הסוהר הוחלט היום (שבת) לשלול מראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט חופשות מהכלא, ביקורים, ושימוש בטלפון ציבורי - עד להודעה חדשה. הסנקציות מגיעות בעקבות חשיפת חדשות 2 אתמול שלפיה ברשותו של עורך דינו של אולמרט, חנינה ברנדס, נתפסו חומרים החשודים כמסווגים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ממערכת הביטחון נמסר כי יבדקו בימים הקרובים את כל החומר שנתפס. הם יבדקו האם מדובר רק בדברים שאולמרט כתב ובתוכם גם דברים מסווגים, או שיש לראש הממשלה לשעבר מסמכים מסווגים שהוא מחזיק בתא הכלא או בביתו.

ביציאה מבית הכלא בחמישי האחרון נתפס מעורך הדין עם המסמכים. אולמרט ביקש בעבר אישור מיוחד לכתוב את הספר שלו באמצעות מחשב, אך סורב. הוא עושה זאת בכתב יד, וכתב יותר מ-1,000 עמודים בכתב ידו. הוא עובד בכפוף ובצמוד לצנזורה.

בשירות בתי הסוהר בחרו שלא להתייחס לפרשה, אולם הדבר עשוי להיות בעל השלכות על שחרורו המוקדם האפשרי של אולמרט. שכן בעוד כשבועיים תתכנס ועדת השחרורים לדון בבקשתו של אולמרט לקצר את מאסרו בשליש.

ביום רביעי פורסם כי לקראת הדיון של ועדת השחרורים, הביאו אנשי מקצוע של שב"ס, כנדרש, חוות דעת שסוקרת ומסכמת את תקופת ריצוי העונש של אולמרט עד עכשיו. מדובר בחוות דעת חיובית, ולא מופיע בה שום אירוע חריג שאמור למנוע ממנו את קיצור עונשו בשליש.

מפרקליטיו של אולמרט נמסר בתגובה: "ראש הממשלה לשעבר מר אהוד אולמרט אינו זקוק לגושפנקא כלשהי באשר לזיקתו ואחריותו בנושאים הקשורים בביטחונה הלאומי של ישראל. מעולם לא דלף ממנו דבר רגיש בנושאי ביטחון ומודיעין שעלול היה לגרום נזק למדינת ישראל.

"במהלך שהותו בבית הכלא כתב מר אולמרט ספר אוטוביוגרפי העוסק בתולדות חייו ופעילותו בנושאים חברתיים, כלכליים ובנושאי ביטחון גורליים. ספר זה הועבר במלואו לצנזורה לפני למעלה מחודשיים ולאיש, בוודאי לא למר אולמרט, יש כוונה לפרסם אותו מבלי לקבל את אישור הצנזורה. מעבר לספר לא הוצא על ידי מר אולמרט כל חומר מסווג אחר, לא הועבר על ידו ולא פורסם על ידו".