רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, התייחסה אמש (ראשון) לניצחון שלה ושל בעלה בתביעת הדיבה כנגד העיתונאי יגאל סרנה ורמזה כי בני הזוג שוקלים להגיש תביעות נוספות: "יש עוד שכבר רצים בשרשרת", אמרה כשנשאלה "מי הבא בתור". רעיית רה"מ התייחסה להחלטת בית המשפט - שפסק לטובת השניים 115 אלף שקלים - בכניסתה לאירוע חגיגת יום הולדת לחברתה ניקול ראידמן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זה יום גדול ושמח, שהאמת והצדק יצאו היום, זה חשוב מאוד", אמרה. "אני כבר למעלה מ-20 שנה עומדת במתקפות של תקשורת, חלקים מהתקשורת, ואני שמחה שהאמת מתחילה לצאת לאור".

"אם הייתי הולכת ותובעת כל אחד שתוקף אותי ומשחית את הדמות שלי והאישיות שלי אז הייתי צריכה לבלות בבתי המשפט כל היום, אבל יש לי הרבה דברים לעשות בחיים – בין השאר למען מדינת ישראל בכל הפעולות שלי ובין השאר כפסיכולוגית בעבודה שלי, כאמא", הוסיפה. "אני לא עובדת כל חיי אבל מדי פעם אני בוחרת לי איזו נקודה".

"אני רוצה להודות לציבורים גדולים של אנשים - אלה שמכירים בי יודעים את האמת, אבל גם אנשים שלא מכירים ותומכים ונותנים לי המון כוח ואהבה בכל מקום שאני מגיעה אליו וגם דרך הרשתות החברתיות. אני רוצה להודות לכל האנשים שתומכים בי ובשבילנו זה יום גדול", סיכמה.

סרנה: "זו רק תחילת המאבק"

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך קודם לכן על הפסיקה לטובתו במשפט תביעת הדיבה נגד העיתונאי יגאל סרנה. בתחילה הסתפק נתניהו בתגובה קצרה ("סוף סוף נעשה צדק"), אך לאחר מספר שעות פרסם פוסט בפייסבוק וכתב: "האמת והצדק ניצחו היום את מסע הציד האינסופי שמתנהל נגדי, נגד רעייתי ונגד משפחתי כבר למעלה מ-20 שנה".

נתניהו הבהיר כי מדובר במקרה חריג וציין כי אין לו זמן לתבוע את כל מי שמפרסם דברים לא נכונים לגביו. "לו היינו תובעים את כל מי שמוציא את דיבתנו, היינו מגיעים בכל יום אל בית המשפט", טען. "אבל יש לי מדינה לנהל ורעייתי עוסקת בפעילות ציבורית ועובדת כפסיכולוגית חינוכית בשירות העירוני בירושלים".

"באחד המקרים הבודדים בהם מצאנו את הזמן להגן על שמנו הטוב ולהגיש תביעה נגד עוד שקר שמתפרסם נגדנו - בית המשפט חשף את השיטה והכריע בעד האמת", הוסיף ראש הממשלה. במסר לתומכיו אמר: "בשמי ובשם רעייתי אני מבקש להודות לכם על התמיכה שלכם. אנו שואבים מכם כוח ועידוד רב. בזכותכם אנו מצליחים לעמוד מול מסע השקרים וההכפשות. האמת ניצחה היום - והיא תמשיך לנצח!".

סרנה מנגד, אמר כי יערער על ההחלטה בבית משפט השלום. "זה פסק דין צפוי בימים אפלים אלה, אך זו רק תחילת המאבק בתביעת ההשתקה, בשתיקת מערך האבטחה ובהשתקה הכללית שיורדת עלינו. במקום הזוג נתניהו ממש לא הייתי מזדרז לרכוש תנור בישול חדש. אנו בדרך לערכאה הבאה".