לאחר שייצג את עצמו במשפט שהתנהל נגדו בגין הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, זיכה היום (שני) בית המשפט את העבריין עמיר מולנר מהאישום נגדו. הזיכוי בא לאחר שמולנר הואשם בסעיף ב-2013, אז נטען כי סירב לכאורה לפתוח את דלת ביתו לשוטרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מולנר טען במשפטו כי התיק נגדו מלא בשקרים אותם בדה ערן מלכה, שהיה אז ראש מפלג החקירות. בחקירה הבהיר מלכה כי בניגוד לטענת מולנר, לא עמד בראש צוות החקירה בתיקו: "הייתי ראש מפלג, אבל התבקשתי לפקח", הסביר.

כך, לאחר שהחליט לייצג את עצמו במשפטו, חקר מולנר את קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה והבטיח: "לא באתי לכאן כדי להזיק לך או לנקום". מלכה השיב: "נהגתי כלפייך ביושר, לגמרי ביושר".

מולנר. חקר - וזוכה
עמיר מולנר (ארכיון) | צילום: Yossi Zeliger/Flash90

מולנר המשיך : "אתה היום אסיר, ובקרוב תעמוד לפני ועדת ניכוי שליש. אני מבין את הרגישות שלך - כששוטרים משקרים בבית משפט זה בסדר, מעולם לא הוגשו כתבי אישום על זה". עוד האשים מולנר את מלכה בכך שלא פעל ביושר כלפיו.

"כל החיפוש אצלי בבית מפוברק"

על פי כתב האישום, מולנר סירב לפתוח לשוטרים את דלת ביתו במשך דקות ארוכות, עד שנאלצו לפרוץ פנימה ולעצור את מולנר לחקירה. מולנר ניסה להוכיח במשפט כי המשטרה נטפלת אליו, וכי כתב האישום שהוגש נגדו רצוף בבדיות: "כל החיפוש אצלי בבית מפוברק".

"יש לי דלת כפולה מטעמי הגנה, וכששמעתי דפיקות חזקות לא עניתי", הסביר בבית המשפט. "ישנתי בחדר הביטחון כששמעתי את הדפיקות. ראיתי שכיסו את מצלמות האבטחה שלי - אז חזרתי לחדר הביטחון".

לדבריו, "ידוע לי שערן מלכה עמד בראש צוות החקירה, נפגשתי איתו לא מעט פעמים בחקירות - במשך תקופה ארוכה הם פעלו כנגדי בעודף מוטיבציה, וברוב המקרים חטאו לאמת". לדבריו, מלכה הוא "הצ'יף" שמנהיג את הפעילות המשטרתית נגדו, ובעבר אף האשים מולנר את מלכה בבקשת כספי שוחד ממנו.