החשודים ברצח השכן
החשודים ברצח השכן | צילום:

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד בני הזוג אנדריי ולצ'סקי וקלייר קרובלי מירושלים, בגין רצח שכנם, סמי מרציאנו ז"ל. השניים נאשמים שביתרו את גופתו וקברו את חלקי הגופה בחצר הסמוכה לביתם בחודש שעבר. ולצ'סקי מואשם ברצח, שיבוש הליכי משפט והשמדת ראיה, וקרובלי מואשמת בסיוע לאחר מעשה. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כתב האישום הקשה מגולל את יחסי השכנות העכורים שהתגלעו בין בני הזוג, המוגדרים כ"ידידים קרובים" שגרו יחד, לבין המנוח - סמי מרציאנו, בן 57. בית הזוג בתלפיות היה צמוד לביתו של מרציאנו והייתה להם מבואה משותפת. הסכסוך כלל, בין היתר, הגשת תלונות הדדיות במשטרה, הגשת צווים הדדיים למניעת הטרדה מאיימת, הגשת תביעות אזרחיות ועוד.

שלמה סמי מרציאנו ז"ל
שלמה סמי מרציאנו ז"ל | צילום:

לפי כתב האישום, בחודש אפריל השנה הגיש מרציאנו תביעה נגד בני הזוג בגין בנייה לא חוקית. כחודש מאוחר יותר, התרחש ויכוח קשה בין ולצ'סקי למרציאנו, ובשלב זה גמלה בליבו של הראשון החלטה להמית את שכנו באמצעות גרזן השייך לו ונמצא בגינתו, כך על פי כתב האישום.

לאחר שחבט בראשו בעוצמה עם הגרזן עד שנפל ומת, תואר עוד, גרר ולצ'סקי את גופתו של מרציאנו לביתו והחליט לבתרה לחלקים באמצעות סכין ומסוריות, מתוך כוונה להעלים מעיני המשטרה את מעשה הרצח ואת זהות השכן ובכך להכשיל הליך חקירה כלשהו.

הגינה בה נקבר מרציאנו ז"ל (צילום: חדשות 2)
הגינה בה נקבר מרציאנו ז"ל | צילום: חדשות 2

בשעות הצהריים הגיעה קרובלי לדירה וראתה את גופתו של מרציאנו מוטלת בסלון ומתבוססת בשלולית דם. עם זאת, נכתב, היא לא דיווחה על האירוע למשטרה אלא סייעה לוולצ'סקי בהעלמת גופתו. לאחר שביתרו את הגופה החליטו השניים לקבור אותה בגינה הקהילתית כשהיא מכוסה בשקיות זבל רבות, ולנקות את הרצפה והקירות בבית.

חברו של הנרצח גילה: הבית נותר פתוח

השקית שנמצאה בגינה הקהילתית (צילום: דוברות המשטרה)
השקית שנמצאה בגינה הקהילתית | צילום: דוברות המשטרה

המעשה של השניים התגלה כשבעת שהעבירו את חלקי הגופה זיהו אותם שני נערים שחזרו באותה העת מבילוי של ליל שבת ומיהרו לדווח למשטרה. "חזרנו מבילוי וראינו את השכנים שלו (של מרציאנו) מביאים משטח מעץ עם ארבעה גלגלים, נמוך, ועל זה שקית שחורה נפוחה גדולה", סיפר אחד הנערים. "ברגע שראו אותנו הם עזבו את הכול והניחו את זה על הרצפה".

העגלה בה השתמשו הנאשמים (צילום: דוברות המשטרה)
העגלה בה השתמשו הנאשמים | צילום: דוברות המשטרה

תחילה, חוקרים שהגיעו למקום לא מצאו דבר חריג, אך למחרת היום הגיע לביתו של מרציאנו חבר קרוב שהופתע לגלות כי הבית נותר פתוח. הוא נכנס ומצא את חפציו של המנוח בבית - אך כל הניסיונות לאתרו עלו בתוהו.

ביתו של מרציאנו ז"ל
ביתו של מרציאנו ז"ל | צילום:

בשלב הזה פנה החבר אף הוא למשטרה, שם מיהרו לחבר ולקשור בין שני הדיווחים. חוקרים שהגיעו למקום הבחינו בסימנים שמעידים על חפירה. כשהוזעקו מתנדבים שחפרו את הבור - הם מצאו לתדהמתם את השקיות עם חלקי גופו של מרציאנו.