עמיר מולנר, חוקר את קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה
מלכה ומולנר בבית המשפט, היום | צילום: חדשות 2

מחזה נדיר בבית המשפט: העבריין הבכיר עמיר מולנר החל היום (שלישי) בחקירתו של קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה, המרצה כיום עונש מאסר בן שמונה שנים בגין חלקו בפרשת רונאל פישר. מולנר, המייצג את עצמו במשפט בגין הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, הצהיר בתחילת החקירה: "לא באתי לכאן כדי לנקום או להזיק לך, אני מבקש ממך להיות עד נאמן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נגד מולנר הוגש כתב אישום בגין הפרעה לשוטר במילוי תפקידו לאחר שבשנת 2013 סירב, לכאורה, לפתוח לשוטרים את דלת ביתו. הוא, מצדו, טוען כי התיק נגדו מלא בשקרים אותם בדה מלכה, שהיה אז ראש מפלג החקירות. בחקירה הבהיר מלכה כי בניגוד לטענת מולנר, לא עמד בראש צוות החקירה בתיקו: "הייתי ראש מפלג, אבל התבקשתי לפקח", הסביר.

מולנר הטיח במלכה: "אתה היום אסיר, ובקרוב תעמוד לפני ועדת ניכוי שליש. אני מבין את הרגישות שלך - כששוטרים משקרים בבית משפט זה בסדר, מעולם לא הוגשו כתבי אישום על זה". עוד האשים מולנר את מלכה בכך שלא פעל ביושר כלפיו, אולם מלכה השיב: "נהגתי בך ביושר, לגמרי ביושר".

"כל החיפוש אצלי בבית מפוברק"

על פי כתב האישום, מולנר סירב לפתוח לשוטרים את דלת ביתו במשך דקות ארוכות, עד שנאלצו לפרוץ פנימה ולעצור את מולנר לחקירה. מולנר מנסה להוכיח במשפט כי המשטרה נטפלת אליו, וכי כתב האישום שהוגש נגדו רצוף בבדיות: "כל החיפוש אצלי בבית מפוברק".

"יש לי דלת כפולה מטעמי הגנה, וכששמעתי דפיקות חזקות לא עניתי", הסביר בבית המשפט. "ישנתי בחדר הביטחון כששמעתי את הדפיקות. ראיתי שכיסו את מצלמות האבטחה שלי - אז חזרתי לחדר הביטחון".

לדבריו, "ידוע לי שערן מלכה עמד בראש צוות החקירה, נפגשתי איתו לא מעט פעמים בחקירות - במשך תקופה ארוכה הם פעלו כנגדי בעודף מוטיבציה, וברוב המקרים חטאו לאמת". לדבריו, מלכה הוא "הצ'יף" שמנהיג את הפעילות המשטרתית נגדו, ובעבר אף האשים מולנר את מלכה בבקשת כספי שוחד ממנו.