ירון ברכה
"עשה כברת דרך טיפולית" | צילום:

פרסום ראשון: אחרי 9 שנים במאסר, ועדת השחרורים החליטה היום (שני) לשחרר את ירון ברכה, שנהג תחת השפעת סמים קשים והיה מעורב ב-2007 בתאונה בה נהרגו שישה בני אדם, בהם אחיו התאום, ונגזר עליו 16 שנות מאסר. "עשה כברת דרך טיפולית והוכיח שהוא ראוי לשחרור", נימקה הוועדה. הפרקליטות ביקשה צו עיכוב ביצוע להחלטה כדי להכין את הגשת הערעור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עורכת דינו של ברכה, רותום טובול, הגיבה להחלטה: "הוועדה, בהחלטה מנומקת מאוד, תוך התחשבות במשפחות הקורבנות וביניהם אמו של האסיר, החליטה לשחרר את האסיר לתוכנית הדוקה ובתנאים מגבילים קשים".

אין תמונה
עורכת דינו של ברכה, עו"ד רותם טובול

ב-7 במרס 2007, סמוך לשעה 1:30 בלילה, חזר ברכה מחתונה כשהוא תחת השפעת אלכוהול ולאחר שימוש בסמים מסוג חשיש וקוקאין, הוא חצה את צומת גינתון באור אדום, במהירות של 171 קמ"ש, וכך גרם למותם של שישה בני אדם - בהם גם אחיו התאום אייל, שישב לצדו.

במקום התאונה נקבע מותם של חמישה עובדי "אגד": משה בן גיגי בן 44 מאשקלון, אהרון בנישו בן 55 מאשקלון, דוד יונה בן 51 מאשקלון, מיכאל קשפור בן 28 מאשקלון ויצחק כהן 42 מאשדוד. החמישה סיימו יום עבודה באשקלון, ויצאו עם רכב שכור לכיוון אלעד. בדרך הביתה, הם מצאו את מותם.

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את ברכה בנהיגה בפזיזות, מתוך אדישות למעשיו, כשהוא נוטל במודע סיכון בלתי סביר למשתמשים בדרך. בחודש ספטמבר 2008 נגזר על ברכה עונש של 16 שנות מאסר בפועל, ארבע שנות מאסר על תנאי, ורישיון הנהיגה שלו נשלל לצמיתות. ולאחר מכן, בית המשפט העליון דחה את ערעורו.

בעת מתן גזר הדין, כתבה השופטת, ד"ר עדנה קפלן-הגלר, כי "הנאשם המיט על עצמו אסון, אך אין בכך כדי להקל על כאבם של הקורבנות האחרים. ב'ליל הבלהה ההוא' התנהג הנאשם כמי שחמוש במכוניתו כבנשק".