אלי טביב ארכיון (צילום: פלאש 90)
אלי טביב | צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (שני) שנתיים מאסר בפועל על ישראל חיים ושירן דהרי שהורשעו לפני כשבועיים במעורבות בירי לעבר איש העסקים אלי טביב. ישראל חיים הורשע גם במתן אמצעים לביצוע פשע, שיבוש מהלכי משפט והתפרצות למקום מגורים בכוונה לבצע גניבה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ביולי 2015 הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד דימיטרי רובינסקי וכן נגד שותפיו למעשה דהרי (28) וחיים (24) בגין ניסיון לרצוח את טביב. בעקבות הפרטים שעלו מתמלול השיחה בין המדובב לרובינסקי, השלושה הואשמו גם בשיבוש הליכי משפט והשמדת ראיות.

על פי כתבי האישום, קשרו הנאשמים קשר להביא למותו של טביב. ב-26.2.15 רכבו קדושים ורובינסקי על אופנוע באזור ביתו של טביב בכפר שמריהו, על מנת לבחון את סביבת הבית בכדי שיוכלו להוציא לפועל את תכניתם.

יומיים לאחר מכן, הצטיידו הנאשמים בקטנוע שהיה שייך לקדושים באותה עת וכן בקסדות, כפפות ואקדח טעון בכדורים. השלושה סיכמו כי רובינסקי ודהרי ירכבו על הקטנוע כשדהרי נושא עליו את האקדח וכשיגיעו לבית, יירו בטביב למוות. על מנת להסוות סימנים מזהים של הקטנוע, הדביקו עליו מדבקות בצבעים אדום ושחור.

סמוך לחצות, טביב הגיע לביתו. לאחר שהחנה את רכבו, הגיעו דהרי ורובינסקי רכובים על הקטנוע. בשלב זה הבחין טביב בקטנוע והתעורר חשדו כי השניים עלולים לפגוע בו, לכן היטה את כל גופו לכיוון מושב הנוסע שליד הנהג. מיד אחר כך, עצר דימה את הקטנוע סמוך לרכב ואז דהרי ירד מהקטנוע, כשהאקדח בידיו, התקרב לחלון הנהג וירה חמישה כדורים לתוך הרכב דרך החלון.

לאחר הירי נמלט דהרי אל הקטנוע והשניים נסעו משם במהירות. טביב נפגע פגיעה קלה בזרועו בשל העובדה שנשכב על מושב הנוסע שליד הנהג. לאחר מכן רכבו למקום מפגש שנקבע עם קדושים. הנאשמים הסירו את המדבקות מהקטנוע והסירו את בגדיהם, הכפפות והקסדות שלהם, שרפו והשמידו אותם.