שידור ישיר (צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות)
הוזהר. המפכ"ל אלשיך | צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות

קצינת המשטרה שהתלוננה כי ניצב רוני ריטמן הטריד אותה מינית, שיגרה מכתב אזהרה למפכ"ל רוני אלשיך בו היא מאיימת להגיש נגדו תביעת דיבה. המכתב מגיע לאחר שאתמול נחשפו בתקשורת אמירות המיוחסות לאלשיך, שלטענת הקצינה "מכפישות, מבזות ומשפילות אותה והופכות את דמה הפקר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"במסגרת הפרסומים נמסר כי נאמרו על ידך דברים המציגים את הקצינה כמי שבעתירתה לבג"ץ להדחתו של ניצב רוני ריטמן, ראש יחידת להב 433, פועלת בשליחותם של גורמים בכירים, אנשים בעלי כוח וממון, על מנת להטיל אימה על ניצב ריטמן במטרה להחליש אותו בעת שחוקר הוא עניינים 'רגישים' בהם מעורבים פוליטיקאים בכירים ואחרים הקשורים עימם", נכתב במכתב שניסח פרקליטה של הקצינה, עו"ד חי בר-אל. "על פי הפרסומים מרשתי 'מקבלת סיוע כספי מאותם גורמים למימון עורכי דין וייעוץ משפטי'", הוסיף בר-אל.

אתמול נחשפו בחדשות 10 ציטוטים שיוחסו לאלשיך לפיהם אמר כי "כבר כמה חודשים שגורמים בכירים, רובד של אנשים בעלי כוח וממון פועלים כדי להטיל אימה על רוני ריטמן ובכירים נוספים, המנהלים חקירות רגישות". בסביבת אלשיך רמזו כי אמירות אלה מתייחסות בין היתר לשני קצינים. אחת מהם היא הקצינה שהתלוננה נגד ראש להב 433, ניצב ריטמן, שגם הגישה עתירה לבג"ץ לנוכח ההחלטה להשאירו בתפקידו. הקצינה יצאה לחופשת מחלה. לקראת הדיון נגד ריטמן, כך נודע, היא וקצין שהושעה מקבלים לכאורה סיוע כספי למימון עורכי דין וייעוץ משפטי.

ניצב ריטמן פורש מלהב 433 (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
ניצב רוני ריטמן | צילום: חטיבת דובר המשטרה

"הננו רואים בחומרה רבה ביותר את הדברים שיוחסו לך ודורשים כי תכחישם לאלתר", הבהיר פרקליטה של הקצינה. "ידוע לך היטב כמי שנפרשו בפניו הראיות החד-משמעיות בעדויות ראייה ושמיעה של קצינים, שוטרים וגמלאי המשטרה ובתוצאות של בדיקות פוליגרף, כי עדויותיה של מרשתי הן אמת וכי הוכח בחקירה שנערכה על ידי מח"ש ביוזמתה (של מח"ש) שניצב ריטמן הטריד מינית את מרשתי וזאת עוד מבלי להרחיב באשר לעדויות אשר פירטו את דרך התנהגותו כלפי שוטרות וקצינות משטרה הכוללת אקטים והתבטאויות סקסיסטיות כענין של שיגרה".

"לפיכך דווקא בדברים המיוחסים לך יש משום הטלת אימה על מרשתי לבל תדבק בדרך הראויה בה היא הולכת המנסה לגרום לטיהור המשטרה בפיקודך והפיכתה למשטרה "ערכית" יותר כפי שאתה חוזר ומצהיר על כך חזור והצהר", הוסיף עו"ד בר-אל.

בחודש שעבר עתרה קצינת המשטרה לבג"ץ בדרישה להדיח את ריטמן מתפקידו כמפקד להב 433. הקצינה הגישה את העתירה לאחר שמפכ"ל המשטרה אלשיך החליט להשיב את ניצב ריטמן לתפקיד, בהתאם להחלטת היועץ המשפטי לממשלה לשעבר יהודה וינשטיין לסגור את תיק החקירה נגד הניצב.