מסתמן: הפרקליטות לא תערער (צילום: פלאש 90, קובי גדעון)
משה קצב | צילום: פלאש 90, קובי גדעון

פרסום ראשון: נשיא המדינה לשעבר קצב החליט הבוקר (ראשון) שלא לערער על החלטת ועדת השחרורים שלא לקצר את עונשו בשליש. קצב הודיע על כך הבוקר לפרקליטו ציון אמיר. על פי ההערכות הדבר נובע מתוך הרצון למצות את ההליך של החנינה מול הנשיא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה של הנשיא לשעבר, שמרצה 7 שנות מאסר בגין אונס, מגיעה ביום האחרון בו ניתן לערער על החלטת ועדת השחרורים. קצב קיבל את ההחלטה שלא להגיש את הערעור, שאורכו 22 עמודים, על אף שהוכן מבעוד מועד על ידי פרקליטיו.

בסביבתו של קצב מציינים כי ישנם גורמים שמפצירים בו לשקול שוב את החלטתו ואולי בכל זאת לערער, אולם על פי ההערכות מדובר בהחלטה סופית.

צפו בסיפורים המעניינים של 8.4 לאורך השנים (צילום: רויטרס, חדשות)
מדובר בהחלטה סופית. קצב | צילום: רויטרס, חדשות

ניתן להעריך שקצב חושש מהעובדה ששני הליכים משמעותיים בעניינו מתנהלים במקביל, האחד חנינה מצד ריבלין ומצד שני הערעור על החלטת ועדת השחרורים, וכנראה החליט, בניגוד להצעת פרקליטיו, שלא לערער.

"זהו יום קשה לכל מי שחרד למאבקו הצודק של הפרט על זכויותיו הבסיסיות ועל זכותו לחירות וחייו", ציין הבוקר עו"ד אמיר. "לצערי הרב הצליחו במאבק עקבי ושיטתי לרסק את כוח ההתנגדות שלו ואת הכוח שלו להמשיך להיאבק את מאבקו הצודק. החלטתו התקבלה בניגוד לדעתי ולדעתו של עו"ד יהושע רזניק. אנחנו סברנו כי יש להגיש ערעור צודק נגד החלטה בלתי צודקת בעליל".

פרקליטיו של קצב ציון אמיר ויהושע רזניק (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
ציון אמיר ויהושע רזניק מחוץ לכלא | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

בשבוע שעבר הגיש קצב לבית הנשיא בקשת חנינה עדכנית. מבית הנשיא נמסר הבוקר כי בקשת החנינה מטופלת וצריכה לעבור עוד שלבים רבים וכי עוד לא ברור מתי תתקבל ההחלטה. לפני כשבועיים פורסם כי פרקליטיו של קצב מתכוונים להגיש לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין את בקשת החנינה בשל מצבו הנפשי הרעוע.