שלומי לחיאני, ארכיון
שלומי לחיאני, ארכיון | צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: ועדת השחרורים החליטה הבוקר (שני) לקצר בשליש את מאסרו של ראש עיריית בת ים לשעבר שלומי לחיאני - זאת בניגוד לעמדת הפרקליטות שהצהירה כי היא תתנגד לבקשתו. בשל ההחלטה לחיאני צפוי להשתחרר כבר ביום שישי הקרוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

לחיאני הורשע בסעיף של הפרת אמונים ונידון לשמונה חודשי מאסר. הוא ריצה כבר קרוב לחמישה חודשים מתוכם, והתייצב הבוקר בפני ועדת השחרורים בבקשה לקיצור עונשו בשליש.

פרקליטות המדינה התנגדה לבקשתו של לחיאני, משום שרק באחרונה נקבעו בבית המשפט קביעות קשות בעניינו שבמסגרתן הוחלט לבטל את תוצאות הבחירות המקומיות לראשות עיריית בת ים.

בוועדה התייחסו לבחירות האחרונות בבת ים והסבירו מדוע היא אינה מונעת מלחיאני את השחרור המוקדם. "כל האמור והמתייחס לאסיר לא הבשיל לכדי כתב אישום בהליך פלילי, ובנוסף לא ניתנה לאסיר ההזדמנות להפריך את האמור בפסק הדין המתייחס אליו. בית המשפט אכן קבע ממצאים עובדתיים לחובת האסיר, אך יחד עם זאת אנו סבורים כי אין לתת לו משקל מכריע".

"האסיר ראוי לשחרור מוקדם, שכן התנהגותו בכלא הייתה תקינה ודוחות גורמי הטיפול הינם חיוביים", הוסיפה ועדת השחרורים. "באשר למסוכנותו, הרי שזו פחתה מאז תחילת ריצוי המאסר הן בשל התהליך שהאסיר עבר והן בשל המאסר, אשר היווה עבורו גורם מרתיע".

"לחיאני עומד בכל התנאים לשחרור מוקדם"

עו
עו"ד שני אילוז | צילום: עידן מלמן, חדשות

"אני מברכת על החלטת ועדת השחרורים", אמרה לחדשות 2 Online עו"ד שני אילוז, שייצגה את לחיאני בדיון. "אני חושבת שמלכתחילה לא היה ראוי להתנגד לשחרורו המוקדם של לחיאני במצב עובדתי שהוא עומד בכל התנאים לשחרור מוקדם. אנחנו מברכים שוועדת השחרורים קיבלה את עמדתנו".

לחיאני החל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו בגין שלוש עבירות הפרת אמונים בחודש דצמבר 2015. הוטל עליו גם קלון, שימנע ממנו חזרה לחיים הציבוריים במשך שבע שנים.

"טוהר המידות ספג פגיעה קשה מהתנהלותו של המשיב", נימקה שופטת המחוזי דבורה ברלינר את ההחלטה באפריל האחרון. "להפרת אמונים פנים רבות, במקרה הנוכחי אנו נאלצים להסכים שמדובר בהפרת אמונים הגובלת בשוחד, וכאן מתחייבת ענישה חד משמעית".