לאחר שבית המשפט הרשיע הבוקר (שלישי) את שמעון קופר ברצח כפול, נחשפת הערב הקלטת השיחה הראשונה בינו לבין כתב "עובדה" עמרי אסנהיים שחשף את הפרשה ב-2010.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"בשלב הזה אני מעדיף לא לעשות שום דבר בלי לקבל את ההסכמה של שיתוף פעולה עם כל גורם או עם כל צד", אמר קופר לאסנהיים בשיחת הטלפון שנערכה ביניהם ב-18 במרס 2010.

"תגיד לי אז רק דבר אחד", ביקש ממנו אסנהיים. "איך אתה מסביר את צירוף המקרים הדי מדהים של נסיבות המוות של אשתך הראשונה, אורית, של נסיבות המוות של אשתך השלישית, ג'ני, ושל הנסיבות שמהן נפרדת מהאישה השנייה שלך, לה היית נשוי?".

"אין לי כרגע שום תגובה, ברשותך", השיב לו קופר. "אני מאמין שעשיתם חקירה מאוד מאוד רצינית ומאוד יסודית, אז תרשה לי כרגע לא להגיב". אלא שאסנהיים לא הסתפק בתשובה זו ושאל את קופר דבר נוסף.

"שמעון, אתה נפלת בשבי?", שאל אסנהיים. "אני ביקשתי ממך משהו, אני מבקש בשלב הזה...", ענה קופר, אלא שאסנהיים קטע אותו: "לא, כי אתה הרצית בצור יגאל שנפלת בשבי, ואני חיפשתי ברשומות בצה"ל ואין שם כזה של אדם שנפל בשבי, בשם שמעון קופר".

"עמרי, בשלב הזה אני מבקש לא לדבר, לא להגיב, בסדר?", השיב לו קופר באותה שיחת טלפון כשעוד חשב שהתיק מאחוריו ושהוא סגור מחוסר אשמה. היום בית המשפט הרשיע לראשונה רוצח סדרתי בזכות תחקיר עיתונאי.

"המית את שתי הנשים - וניסה להסוות מעשיו"

בית המשפט הרשיע היום את שמעון קופר ברצח כפול של אשתו ג'ני מור חיים בשנת 2009 ואשתו הראשונה, אורית קופרשמידט ב-1994. בית המשפט המחוזי בלוד קבע כי קופר המית את שתי הנשים וניסה להסוות את מעשיו. השופט מנחם פינקלשטיין קבע כי קופר הרג את מור חיים באמצעות חומר מרדים שהשיג במרמה מזוגתו, ד"ר מריה זקוטסקי.

"לנוכח הדמיון הרב בהתנהגות הנאשם בשני המקרים, הרי העובדה שהנאשם חיפש ומצא דרך לגרום למותה של ג'ני בלא להותיר סימן - יש בה חיזוק נסיבתי משמעותי לכך שמצא דרך לגרימת מותה של אורית, גם אם הדרך המדויקת אינה ידועה לנו", קבע השופט פינקלשטיין בהכרעת הדין. "יש לזכור שגם במקרה של ג'ני, דרך המתתה הייתה נותרת עלומה אילולא התוודותה של מריה, שהרי הסקולין לא הותיר סימן, והדבר לא התגלה בנתיחת הגופה".