בנימין פואד בן אליעזר
"אירועים נמחקו מזכרונו" | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בתל אביב דן הבוקר (ראשון) בעניינו של השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר שמואשם בקבלת שוחד והלבנת הון. בן אליעזר כפר באישומים נגדו והציג את קו ההגנה שלו: "אירועים שלמים נמחקו לי מהזיכרון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"זכרונו נפגע ואירועים שלמים נשכחו", אמרו עורכי דינו של השר לשעבר לשופט המחוזי. לדביריהם החברות לבין הנאשם במתן השוחד מבוססת על ההערכה הדדית. "הוא פנה אליו כדי לקבל הלוואה על מנת לעבור דירה שתתאים לצרכיו הרפואיים", טען צוות ההגנה של פואד בראשות עורך הדין הד"ר יעקב וינרוט.

צוות הפרקליטים טען בפני בית המשפט כי השר לא קיבל משכנתא מהבנק על מנת לרכוש דירה חדשה ולכן פנה לעזרה מחבריו. בנוסף טוענים עורכי דינו כי תכנן להשיב את הכסף למלווים ולכן אין מדובר בלקיחת שוחד.

הכספת של פואד
החוקרים גילו אלפי דולרים | צילום: היחידה לחקירות הונאה

השר לשעבר הכחיש בבית המשפט גם את ההאשמות לפיהן הוא הלבין הון וטען כי אכן המיר כספים, אך לא הסווה פעולה זו. על פי האישום, החזיק בן אליעזר סכומי מט"ח של למעלה משני מיליון שקלים.

באמצע חודש ינואר האחרון נחשפה בחדשות 2 באופן בלעדי הכספת שהחזיק בן אליעזר בבנק דיסקונט. חוקרי המשטרה שפתחו את הכספת מצאו בתוכה סכום של 570 אלף דולרים במזומן, רובן בשטרות של 100 דולר.