מסתמן: הפרקליטות לא תערער (צילום: פלאש 90, קובי גדעון)
משה קצב | צילום: פלאש 90, קובי גדעון

קצב יחזור בו מהחלטתו ויגיש ערעור? פרקליטיו של האסיר והנשיא לשעבר משה קצב, מנסים לשכנעו להגיש ערעור על החלטת ועדת השחרורים שלא לקצר את עונשו בשליש - כך נודע היום (ראשון), זאת לאחר שהבוקר פרסמנו לראשונה כי קצב הודיע לפרקליטיו שהחליט שלא להגיש את הערעור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

קצב הודיע הבוקר על החלטתו לפרקליטו ציון אמיר, זאת מתוך הרצון למצות את ההליך של החנינה מול הנשיא.  ההחלטה של הנשיא לשעבר, שמרצה 7 שנות מאסר בגין אונס, הגיעה ביום האחרון בו ניתן לערער על החלטת ועדת השחרורים. קצב קיבל את ההחלטה שלא להגיש את הערעור, שאורכו 22 עמודים, על אף שהוכן מבעוד מועד על ידי פרקליטיו.

צפו בסיפורים המעניינים של 8.4 לאורך השנים (צילום: רויטרס, חדשות)
החלטה סופית או שיחזור בו? קצב | צילום: רויטרס, חדשות

עם זאת, כאמור, בסביבתו של קצב עדיין מפצירים בו לשקול שוב את החלטתו ואולי בכל זאת לערער. ניתן להעריך שקצב חושש מהעובדה ששני הליכים משמעותיים בעניינו מתנהלים במקביל, האחד חנינה מצד ריבלין ומצד שני הערעור על החלטת ועדת השחרורים, וכנראה החליט, בניגוד להצעת פרקליטיו, שלא לערער.

"זהו יום קשה לכל מי שחרד למאבקו הצודק של הפרט על זכויותיו הבסיסיות ועל זכותו לחירות וחייו", ציין הבוקר עו"ד אמיר. "לצערי הרב הצליחו במאבק עקבי ושיטתי לרסק את כוח ההתנגדות שלו ואת הכוח שלו להמשיך להיאבק את מאבקו הצודק. החלטתו התקבלה בניגוד לדעתי ולדעתו של עו"ד יהושע רזניק. אנחנו סברנו כי יש להגיש ערעור צודק נגד החלטה בלתי צודקת בעליל".

פרקליטיו של קצב ציון אמיר ויהושע רזניק (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
פרקליטיו של קצב מחוץ לבית הסוהר | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

בשבוע שעבר הגיש קצב לבית הנשיא בקשת חנינה עדכנית. מבית הנשיא נמסר הבוקר כי בקשת החנינה מטופלת וצריכה לעבור עוד שלבים רבים וכי עוד לא ברור מתי תתקבל ההחלטה. לפני כשבועיים פורסם כי פרקליטיו של קצב מתכוונים להגיש לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין את בקשת החנינה בשל מצבו הנפשי הרעוע.