צפו בסיפורים המעניינים של 30.6 לאורך השנים (צילום: קובי גדעון, פלאש 90, חדשות)
ניסיון נוסף: קצב יערער? | צילום: קובי גדעון, פלאש 90, חדשות

פרקליטיו של הנשיא לשעבר משה קצב צפויים להיפגש עמו כבר היום (שני) בכלא מעשיהו ולנסות לשכנעו לשנות את דעתו, ולהגיש ערעור על ההחלטה שלא לקצר שליש מעונשו. הפגישה בין הצדדים מגיעה לאחר שאתמול בבוקר פורסם לראשונה בחדשות 2 כי הנשיא לשעבר החליט לוותר על הגשת הערעור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

במהלך סוף השבוע שהה קצב בחופשה בביתו ואמר למקורביו כי בכוונתו לחתום על בקשת הערעור לבית המשפט המחוזי, ואולם במוצאי שבת שינה והפך את דעתו. בני משפחתו של הנשיא לשעבר תומכים בהחלטתו שלא להגיש ערעור.

גורמים נוספים בסביבתו של קצב טוענים שנשיא המדינה לשעבר הגיע להבנה שאין לו את הכוח הנדרש להתמודדות נוספת בבית המשפט. לדבריהם, הוא מותש נפשית. "משה קצב הוא שבר כלי, ואין לו שום מוטיבציה למאבק נוסף", אמרו.

פרקליטיו של קצב ציון אמיר ויהושע רזניק (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
פרקליטיו של קצב יגיעו למעשיהו | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

למרות זאת, עורכי הדין ציון אמיר ויהושע רזניק משוכנעים בסיכויי ההצלחה הגבוהים של הערעור ולכן הם מבקשים לנסות לשכנעו לשנות את דעתו.

ההחלטה של הנשיא לשעבר, שמרצה 7 שנות מאסר בגין אונס, הגיעה ביום האחרון בו ניתן לערער על החלטת ועדת השחרורים שלי שירות בתי הסוהר. קצב קיבל את ההחלטה שלא להגיש את הערעור, שאורכו 22 עמודים, על אף שהוכן מבעוד מועד על ידי פרקליטיו.

בשבוע שעבר הגיש קצב לבית הנשיא בקשת חנינה עדכנית. מבית הנשיא נמסר הבוקר כי בקשת החנינה מטופלת וצריכה לעבור עוד שלבים רבים וכי עוד לא ברור מתי תתקבל ההחלטה. לפני כשבועיים פורסם כי פרקליטיו של קצב מתכוונים להגיש לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין את בקשת החנינה בשל מצבו הנפשי הרעוע.