"רוצחים את אחותי, דוקרים את אחותי, תגיעו מהר מהר" - כך נשמעה שירי סובול בשיחה למוקד המשטרה בה דיווחה על רצח אחותה הילי ז"ל. השיחה הדרמטית שהוקלטה במוקד מגוללת כיצד סובול טענה ותיארה כי אלמוני תקף את אחותה ולאחר מכן ברח. זמן קצר לאחר מכן כבר הבינו במשטרה - השיחה הייתה מזויפת וכי הרוצח, על פי כתב האישום שהוגש בחודש שעבר, הוא בן זוגה דוד ערן. סובול וערן הואשמו ברצח הילי ז"ל ובשיבוש הליכי חקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות בפייסבוק

"דוקרים אותה, אני לא יודעת, דוקרים אותה, בבקשה, אמבולנס. דוקרים אותה ממש כאן מתחת לבית", אמרה סובול למוקדנית. בשלב זה נשמעה המוקדנית שואלת את סובול על זהותו של הדוקר. "אני לא יודעת", ענתה. "שיער שחור, ז'קט אפור. אפשר מהר? תגיעו מהר בבקשה".

המוקדנית שאלה את סובול האם אחותה נמצאת בהכרה. "אני לא יודעת, הכל דם, אני מפחדת. אני מבקשת שתבואו מהר. היא בת 18, אנחנו שתי בנות 18, אני לא מכירה אותו (את הדוקר). לא בתוך הדירה, ליד הדירה שלנו. הוא לבש ג'ינס וזקט אפור. בבקשה הוא עוד מעט הולך, אני צריכה שתגיעו מהר".

"לאן הוא הולך?", שאלה המוקדנית את שירי. "אני לא יודעת", השיבה סובול. "בבקשה, הוא הולך, הוא בורח, הוא ברח, מהר מהר. אחותי שם גוססת, אני מתחננת. תעשו משהו!".

"אחותך בהכרה?", המשיכה המוקדנית. "אני לא יודעת, אני מפחדת להיכנס לשם שהוא לא יעשה גם לי משהו", ענתה האחות בצרחות. "אני מסתכלת מהחלון, בבקשה תגיעו עכשיו מהר. תחפשו בכל הבית, במדרגות, הכל. הוא שמן טיפה. לי הוא היה נראה ערבי. אפשר בבקשה להגיע הכי מהר? אתם לא יכולים להגיע כבר? בבקשה. אמבולנס מגיע? הוא פה הוא פה הוא פה, הוא דופק לנו בבית, בבקשה".

בשלב זה ציינה סובול כי בן זוגה נמצא אף הוא בזירה. "היא לא נושמת, בבקשה", אמרה שירי למוקדנית. "חבר שלי עכשיו הגיע גם".

האחות ובן הזוג תכננו את הרצח במשך חודשים: "שירי ייחלה למות אחותה"

כבר בתחילתה של חקירת הרצח המזעזע בתל אביב, דוד ערן קשר עצמו למעשים שיוחסו. אולם בשלב מתקדם של החקירה הבינו החוקרים כי מדובר ברצח מתוכנן היטב וכי ערן עצמו לא פעל לבדו. על אף הערכות לפיהן שירי סובול רק סייעה לבן זוגה דוד ערן ברצח אחותה התאומה, בזירה נאספו ממצאים שהעידו על כך שהיתה מעורבת ברצח, שתוכנן בקפידה זמן מה לפני ביצועו.

בנתיחת גופתה של הילי סובול ז"ל נמצאה חתיכה מסכין שני, פרט לזו שנמצאה בזירת הרצח. הדבר חיזק את ההערכה כי הרצח בוצע באמצעות שני סכינים והוביל את החוקרים פעם נוספת לזירת האירוע מספר ימים לאחר התרחשותו בכדי לנסות ולמצוא את חלקו השני. כמו כן, ערן סירב לשחזר את הדקירה במקום הרצח, אך תיאור הדקירות כפי שהציגו לחוקריו בשתי ידיו העלה כי הן בוצעו באמצעות שני כלים נפרדים.

ערן בבית המשפט
ערן בבית המשפט | צילום: פלאש 90

מתחילת החקירה סברו החוקרים כי לשני הנאשמים הייתה מעורבות בתכנון הרצח, על כן לאורך החקירה עד לכתב האישום סברו כי יש להאשים את השניים בעבירות רצח ולא בעבירות פחותות מכך. כך גם לאחות.

"לשירי היתה מעורבות בתכנון המוקדם של הרצח", אמרה עו"ד זהר דולב מפרקליטות מחוז תל אביב. "היתה המעורבות בכך שהיא נטעה בדוד ערן את הרעיון ואת הצורך לרצוח. בנוסף, מעשיה בזמן המעשה עצמו כשהיא צופה ברצח ומדווחת שמדובר במישהו זר לצד המעשים שלה אחרי הרצח מלמדים על מעורבותה ברצח עצמו".

לדברי דולב, ערן עצמו טען כי ביצע את הרצח יחד עם סובול. "הנאשם מספר לעצור אחר שהם תכננו ביחד את הרצח מראש, הם גם הצטיידו לצורך כך עם כפפות ועם בגדים להחלפה לאחר הרצח", הוסיפה.

"נכשלו פעמיים לפני ביצוע הרצח"

מכתב האישום שהוגש נגד סובול וערן, עולה כי השניים קשרו קשר במטרה לגרום למותה של הילי, ולאחר שנכשלו פעמיים החליטו לבצע את המעשה בדירת המשפחה. בנוסף, השניים הואשמו בקשירת קשר לביצוע פשע וכן בשיבוש הליכי משפט.

שירי סובול
שירי סובול | צילום: חדשות 2

שירי סובול התלוננה בפני ערן פעמים רבות על אחותה, ושלחה לו מסרונים בהם כתבה, בין היתר: "נמאס לי לגור עם המשוגעת הזו", "שתמות, זה מה שאני רוצה" ו-"הלוואי שערבי או מחבל ידקור אותה". כך, על פי כתב האישום, נטעה אצלו את הרצון והצורך לגרום למותה של המנוחה במטרה שתפסיק לפגוע בה, וכן בקשר הרומנטי בין השניים.

בנוסף נטען כי ערן הוא זה שביצע את הרצח בעצמו, ודקר את הילי 130 פעמים, ושירי התקשרה למשטרה ומסרה דיווח כוזב לפיו אחותה נדקרה על ידי זר. בהמשך סייעה לערן להתנקות, להחליף בגדים ולהסתתר בחדרה של אימן של התאומות.

האחיות היו מסוכסכות
האחיות היו מסוכסכות | צילום:

עד שהגיעו השוטרים לזירה הוציאה שירי את ידית דלת החדר מבחוץ, על מנת למנוע כניסה לחדר, והסתירה את בגדיו של ערן כמו גם את הסכינים והכפפות. סכין נוספת החביאה שירי מאחורי ארון. לאחר מכן השניים תיאמו גרסאות, וסיכמו כי ידווחו כי ערבי דקר את המנוחה ואילו ערן ניסה לסייע לה.