עונת החתונות - הזמרים המבוקשים (צילום: שרון רביבו, mako, חדשות)
אייל גולן, ארכיון | צילום: שרון רביבו, mako, חדשות

בלוגר הרכילות עומרי חיון הגיש הבוקר (ראשון) לבית המשפט כתב תביעה בסך 300 אלף שקל נגד הזמר איילן גולן בגין הוצאת לשון הרע ותקיפה, זאת בעקבות פוסט שכתב האחרון בפייסבוק שבו כינה את חיון "ילד כאפות שכל חייו סבל מאנשים". הפוסט עלה בתגובה לסיקורו של חיון את הפרשה שבה היה מעורב גולן ולאחר שפרסם את שמו בניגוד לצו בית המשפט. במקביל, תבע גולן את חיון יחד עם מספר אנשי תקשורת נוספים, המשפט עוד תלוי ועומד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לאחר הפוסט הזה התחלתי לקבל איומים ברצח", סיפר חיון לחדשות 2 Online על ההחלטה להגיש את התביעה. "בבת אחת כל המעריצים שלו כאילו קיבלו אישור לתקוף אותי, הסירו כל רסן. אחרי שהפוסט עלה, כל חצי שעה קיבלתי טלפון ממישהו אחר, היו צועקים ומאיימים עליי, באחת הפעמים התקשר אדם ואמר שהוא מחוץ לבית שלי, אחר אמר שייתן לי כדור בראש".

"החלטתי רק עכשיו לתבוע כי מדובר בהליך יקר", מספר חיון על הזמן שחלף מאז פרסום הפוסט של הזמר המפורסם ועד לתחילת ההליך המשפטי, שצפוי לעורר עניין רב בתקשורת המקומית. "הביטוי 'ילד כאפות' ליווה אותי גם בריצתי לכנסת, זה פגע במותג שבניתי לאורך שנים רבות ולכן התביעה".

אין תמונה
מאבק משפטי, חיון

בכתב התביעה שהגיש באמצעות עורכי דינו אורון שוורץ ויוגב נרקיס הם מציגים את עמדתם לגבי המונח "ילד כאפות" ומשמעותו: "ילד כאפות - הוא ילד מוכה, ילד הסובל התעללות, וזאת מכוח היותו שונה, מופנם, נעדר הגנה. ככזה, הוא הופך לשעיר לעזאזל, למדרס ההמון צר המחשבה, שאינו מכבד את שונותו של האחר".

"ילדי כאפות הם ילדים מצולקים. לעולם יזכרו את בריוני הכיתה המתעללים בהם, ולעולם יזכרו את יתר הילדים צופים במחזה ההתעללות מבלי לנקוף אצבע", כתבו עורכי הדין. "ראוי לזכור - חיון, חשף את שסבר שראוי שהציבור יידע. השתלחותו של גולן בחיון הייתה אפוא מעשה מכוער ואלים".

מליאם הפקות נמסר בתגובה: ״אייל גולן תבע את עומרי חיון והתביעה מתבררת בתקופה זו בבית המשפט, אנו מבינים שהאיש מנסה בכל דרך לקבל תשומת לב ציבורית ,אבל אייל גולן וליאם הפקות לא יחזרו מהתביעה״.

בהכנת הידיעה השתתף גלעד שלמור.