אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

נהג אמבולנס תושב ראשון לציון הורשע במסגרת הסדר טיעון בבית משפט השלום ברמלה בשתי עבירות של גניבה - מגופות שהסיע במסגרת תפקידו. נגד נאשם נוסף עדיין מתנהלים הליכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, העובד הועסק כנהג בחברה פרטית שעובדת עם משטרת ישראל ומפנה גופות. הנאשם השני הועסק בחברה זו כעוזר נהג. לפני כשנה הגיעו שני הנאשמים בשעות הערב לבית בראשון לציון שבו נפטר נפטר יוסף מושוביץ ז"ל. למקום הגיע גם עובד נוסף של החברה.

העובד הנוסף שוחח עם משפחת המנוח ואילו שני הנאשמים נכנסו לחדר שבו שהה הנפטר כדי לעטוף את הגופה. לפי כתב האישום, הנאשם השני הסיר טבעת נישואין העשויה זהב שהייתה על אצבעו של המנוח, אולם כשבני המשפחה נכנסו לחדר כדי להיפרד מיקירם, הבחינה הבת כי הטבעת חסרה. לאחר ויכוחים בין בני המשפחה לבין העובדים, עזבו האחרונים את המקום מבלי לפנות את הגופה.

על פי האישום השני, כמה ימים קודם לכן נהרג ניר גדון ז"ל בתאונת אופנוע בירושלים. למקום הגיע רכב של אותה החברה, שבו עבדו באותה עת העובד שהורשע והנאשם הנוסף. גופתו של המנוח הופקדה בידם והם פינו אותה למכון לרפואה משפטית שבאבו כביר.

בעוד שהעובד שהורשע נהג באמבולנס, חיטט הנאשם השני בגופת המנוח במטרה לחפש רכוש ונטל מהארנק 150 שקלים וכן מכשיר אייפון 5 שהיה בכיס מעילו של הנפטר. הכסף חולק באופן שוווה בין השניים. העונש שהושת על המורשע: 6 חודשי עבודות שירות יחד עם קנס של 4,000 שקלים שישולם למשפחות האבלות.