הנאשם המרכזי
הנאשם המרכזי | צילום:

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום (שישי) כתב אישום חמור נגד שני שוטרי משמר הגבול בגין סחר בנשק, קשירת קשר לביצוע פשע ואיומים. על פי החשד גנב אחד השוטרים כמות גדולה של רימוני הלם וקליעים ומכר אותם למפקדו למטרת רווח כספי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מכתב האישום עולה שבמשך תקופה ארוכה נהג השוטר לדווח למפקדיו כי עשה שימוש ברימוני הלם במהלך פעילות מבצעית, גם במקרים שבהם לא בוצע כל שימוש כזה. כתוצאה מכך נותרו בידיו רימונים ללא ידיעת מפקדיו.

באופן דומה גנב השוטר כמות גדולה של קליעי רובה ומחסניות. "את אמצעי הלחימה נהג ליטול בלי הסכמת מפקדיו ובמרמה", נכתב בכתב האישום. את השלל הוביל השוטר לביתו בכפר כנא והטמין אותו במקומות שונים בביתו.

אחד ממפקדיו של השוטר, שחלק עמו חדר במגורי הבסיס שבו שירתו, פנה אליו מספר פעמים בבקשה לבצע עמו עסקאות בנשק. עוד נכתב בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בנצרת כי השניים החזיקו בכלי נשק שונים שלא כדין וירו באמצעותם, וכן סחרו ברימוני ההלם ואף יידו אותם בכפר כנא "תוך סיכון חיי אדם".

"מדובר באיש מערכת אכיפת החוק שמעל באמון מפקדיו וגנב אמצעי לחימה על מנת למכור אותם לאחרים", נכתב בכתב האישום. "מפקדו ידע על מעשיו ותכניותיו ולא רק שלא עצר בעדו, אלא פעל לצדו". מח"ש מבקשת להאריך את מעצר הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים.

עורך הדין שאגי חסן המייצג את אחד השוטרים הנאשמים אמר לחדשות 2 Online כי מדובר בתיק מורכב ומסובך. "הצעיר שאני מייצג נחשב לסיפור הצלחה בכפרו - צעיר מוסלמי שהתגייס למג"ב", אמר. "נלמד את החומר ונגיב לטענות בבית המשפט".